Gay ve lezbiyenlere HDP ve CHP'den destek


Gay ve lezbiyenlere HDP ve CHP'den destek

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 10 Mayıs 2015 Pazar 21:37


CHP ve HDP’li milletvekili adayları, eşcinsellerin oluşturduğu SPoD LGBTİ Platformu’nun imzaya açtığı LGBTİ Hakları Sözleşmesi'ne destek verdi.

Küre Medya / Haber Merkezi
“Okulda, işte, mecliste, eşcinseller her yerde” sloganıyla harekete geçen grubun sözleşmesini imzalayan aday sayısı 29’a ulaştı.  

EŞCİNSELLERİN haklarını içeren sözleşmeyi siyasi partilere ulaştırmak için Ankara’ya gelen sapkınlara CHP ve HDP sahip çıktı.  Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği SPoD LGBTİ'nin, 07 Haziran'da gerçekleştirilecek genel seçimler öncesinde milletvekili adaylarının imzasına açtığı LGBTİ Hakları Sözleşmesi'nde imza sayısı 29'a ulaştı. Sözleşmeye imza koyan milletvekili adayları, seçildikleri taktirde sapkınların haklarını TBMM’de savunmayı taahhüt etti.  AK PARTİ VE MHP REDDETTİ 

LGBTİ’lerin Ankara ziyareti sırasında görüştükleri HDP Ankara Milletvekili Adayı Zelal Deniz Demir, CHP Ankara Milletvekili Adayı Aylin Nazlıaka ve CHP İzmir 2. Bölge 1.Sıradan Milletvekili Adayı Selin Sayek Böke’nin yanı sıra CHP'nin İstanbul 2. Bölge 1. Sıradan Milletvekili Adayı gösterdiği Selina Doğan da sözleşmeye imza attı. SPoD LGBTİ, Kaos GL ve Pembe Hayat aktivistleri HDP Ankara Adayı Gülsen Ülker, CHP'nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir adayı Doç. Dr. Selin Sayek Böke ile bu yıl adaylık için başvurmayan CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir'le de bir araya gelerek kampanya hakkında bilgi verdi. Böke seçimlerden sonra SPoD LGBTİ ile birlikte LGBTİ'lerin sosyal hakları üzerine daha yoğun çalışmalar yapacaklarını söylerken, Aykan Erdemir de geçen dönemki deneyimlerini aktararak, LGBTİ mücadelesine destek vermeye devam edeceğini belirtti.  

 OKULDA, İŞTE, HER YERDE!

Eşcinseller adına konuşan Sezen Yalçın ise “Okulda, işte, mecliste, her yerde” olmak istediklerini belirterek, AK Parti ve MHP’den randevu alamadıklarını söyledi.  

 İŞTE DESTEK VEREN İSİMLER

 Sözleşmeye şu ana kadar imza atan adayların listesi şöyle: Ahmet Akar HDP, Aydın Erdoğan HDP, Aylin Nazlıaka CHP, Betül Kurnaz Kılınç HDP, Çilem Öz HDP, Elif Bulut HDP, Elif Şahsın Sırlıoğlu HDP, Enis Berberoğlu CHP, Filiz Kerestecioğlu HDP, Gül Yüksel CHP, Gülsüm Ağaoğlu HDP, Hasan Şimşek HDP, Hülya İmak HDP, Hülya Yer HDP, İnan Güney CHP, İncises Alptekin HDP, Latife Ulutaş HDP, Mahmut Karabulut HDP, Melda Onur CHP, Necdet Bali HDP, Perihan Yücekaya HDP, Pınar Aydınlar HDP, Pınar Türk HDP, Sedat Zımba HDP, Selin Sayek Böke CHP, Selina Doğan CHP, Semra Uzunok HDP, Ülkü Yalçınkaya HDP, Zelal Demir HDP. 

 Gazatevahdet

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat