Furkan Vakfı'ndan Milat Gazetesi'ne kınama


Furkan Vakfı'ndan Milat Gazetesi'ne kınama

A+ |Normal |A-

Son güncelleme: 25 Mart 2016 Cuma 00:09


Milat Gazetesi geçtiğimiz günlerde Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul'un bir konuşmasına atıfla hakkında haber yapmıştı.

Küre Medya / Haber Merkezi
Milat Gazetesi geçtiğimiz günlerde Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul'un bir konuşmasına atıfla hakkında bir haber yapmıştı.

Milat Gazetesi'nin yaptığı haber üzerine Furkan Vakfı'ndan bir kınama mesajı yayınlandı. 

Furkan Vakfı'ndan yapılan kınam şöyle:

"Günümüzde birçok hoca doğruları söylemekten çekinirken, daima hakkı cesurca ortaya koyan Hocamız hakkında seviyesizce haber (!) Yapan Milat Gazetesini kınıyoruz." 

Milat Gazetesi ne demişti? Milat Gazetesi'nin haberi: 


 


Alparslan Kuytul'dan skandal paralel ve terör açıklaması
 
Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul, hükümeti hedef alarak'Bunlar paralel paralel paralel deyip, PKK PKK PKK deyip bu bahanelerle aslında daha diktatör bir sistemi kurma gayreti içerisindedirler' dedi.


Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul, Ankara'da gerçekleştirilen patlamayı yorumlarken, AK Parti iktidarını hedef alarak "Bunlar paralel paralel paralel deyip, PKK PKK PKK deyip bu bahanelerle aslında daha diktatör bir sistemi kurma gayreti içerisindedirler" dedi.

Alparslan Kuytul Akademisyenler hakkında ise, "Akademisyenler bir yazıyı kaleme aldılar. Katılmayabiliriz fakat görüşünü söyledi" diye konuştu.

Kuytul açıklamalarının devamında, şunları kaydetti:

"Bu adamlar terörist değil bunlar bilim adamı. Sonuçta bu adamlar diyor ki'Sizin bu yaptığınız doğru değil Güney Doğu'da başlattığınız bu savaşla bir sürü insan öldürüyorsunuz, tanklarla terörle mücadele edilemez tanklar savaş ta kullanılır. Sizin suçunuza ortak olmayacağız' diyor. Eğer siz buna bile tahammül edemiyorsanız fikir özgürlüğü denilen şey nedir söyler misiniz?"

Alparslan Kuytul'un önceleri paralel yapı karşıtı açıklamalar yaptığı biliniyor. Kuytul'un ne değişti de paralel ağzıyla açıklamalarda bulunduğu merak ediliyor.

Alparslan Kuytul'un Milat Gazetesi'ne konu olan konuşmasının videosu 

Yukarı Dön

İlgili Videolar


Ankara'da gerçekleşen patlamayı ve patlamadan sonra Cumhurbaşkanının "Terörün tanımı değişmeli" açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Etiketler:

Yorum yapyorum

Yorumlar

Kemal Songür
25.03.2016 15:59
...
Sonunda baklayı ağzından çıkardı, ''diktatörlüğe ulaşmak için bu patlamaların olmasını ya istiyorlar ya da kendileri patlatıyorlar'' demektedir.
Oysa, Ankara patlamasını PKK bizzat üstlenmiş ve 35 sivil cana kıymıştır.
Lakin, Alpaslan bey buna inanmak istememektedir.
Yorum yapyorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat