Furkan Vakfı'ndan haber sitelerine kınama


Furkan Vakfı'ndan haber sitelerine kınama

A+ |Normal |A-

Son güncelleme: 21 Temmuz 2016 Perşembe 21:42


Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı, Alparslan Kuytul’ yaptığı bir konuşmadan dolayı kumpas girişiminde bulunulduğunu ve bu girişime katılan haber sitelerini şiddetle kınadıklarını duyurdu.

Küre Medya / Haber Merkezi
Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı,  Alparslan Kuytul’ yaptığı bir konuşmadan dolayı kumpas girişiminde bulunulduğunu ve bu girişime katılan haber sitelerini şiddetle kınadıklarını duyurdu. Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı konuyla ilgili kamuoyuna bir duyuruda bulundu.

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'nın yapmış olduğu duyuru şöyle:

 Alparslan Kuytul’un 1 Temmuz 2016 tarihinde “Cumhurbaşkanının Rusya’dan özür dilemesini nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna verdiği cevaptan dolayı Alparslan Kuytul Hocaefendi darbeyi bir gün önceden biliyormuş gibi algı oluşturmaya çalışılmıştır. 14 Temmuz tarihinde yayınlanmış gibi gösterilen bu açıklama 1 Temmuz tarihinde yapılmıştır ve asıl itibariyle darbe konusuyla alakasızdır.

 Alparslan Kuytul Hocaefendi 1 Temmuz tarihinde feraset ve basireti ile samimi bir Müslüman olarak ülkesinin gidişatını değerlendirmiştir. Sözü geçen konuşmasında; Obama’nın Cumhurbaşkanı ile görüşmek istememesi, Muhammed Ali’nin cenazesinde Cumhurbaşkanına gösterilen tavır, Uganda Devlet Başkanı’nın tahta oturup Cumhurbaşkanı’nı alçak bir sandalyede oturtarak yaptığı terbiyesizlik gibi davranışlardan yola çıkarak bazı büyük ve derin güçlerin AKP’yi bitirmeye karar vermiş, kendilerince kalemini kırmış olabileceklerini ifade etmiştir. Bugüne kadar hükümetin icraatlarıyla kazandığı puanların elinden teker teker alınmaya başlandığını, hükümetin dünyada yalnızlaştırılmaya ve sevenlerinin azaltılmaya çalışıldığını söylemiş ve Hükümetin bu konuda dikkatli olması gereği hususunda samimi ve iyi niyetle ikazda bulunmuştur.

 Basiret ve iyi niyetle yapılan bu değerlendirme takdir edileceğine bundan rahatsız olan bazı güçler tarafından 1 Temmuz tarihinde yapılan bu açıklama 14 Temmuz tarihinde yapılmış gibi gösterilerek darbe ile ilişkilendirilmiş ve sanki Cumhurbaşkanının, MİT’in ve Amerikan istihbaratının bile bilmediği bu darbeyi Hocaefendi’nin bildiği ve Hükümeti tehditte bulunduğu gibi bir algı oluşturulmaya çalışılmaktadır.

 Darbeye karşı olduğunu ilk saatlerde açıklayan Alparslan Kuytul Hocaefendi ve Vakfımız olağanüstü hal ilan edildiği şu günlerde bu şekilde hedef haline getirilmek istenmektedir. Belli ki bazı derin ve karanlık güçler bu haksız ve zalimce darbe girişimini kullanarak tüm cemaatlere ve dindarlara darbe vurmaya çalışmaktadırlar. Böylece bazı cahil ve gafilleri bu darbe girişimine tahrik edenlerin asıl hedefinin bu olduğu anlaşılmaktadır.

 Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye yapılan kumpas girişimine katılan tüm yayın kuruluşlarını  ( Tıme Türk, Sol Haber, Oda tv, haber vaktim, Palo.com, haberdeki sesiniz, çiçeğim.net, egazete.net)  şiddetle kınıyoruz.

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yapyorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat