FETÖ Mağdurlarının çocukları seslerini duyurmaya çalışıyor


FETÖ Mağdurlarının çocukları seslerini duyurmaya çalışıyor

A+ |Normal |A-

Son güncelleme: 05 Eylül 2016 Pazartesi 23:19


28 Şubat ve FETÖ'nün çeşitli kumpasları sonucu yıllardır cezaevinde bulunan mahkûmların çocukları, eşleri ve anneleri seslerini duyurmaya çalışıyor.

Küre Medya / Haber Merkezi
İslami hizmetlerinden dolayı cezaevinde bulunan 28 Şubat ve FETÖ mağduru ailelerin bir araya gelerek oluşturduğu, 28 Şubat ve FETÖ Mağduru Aileleri İnisiyatifi, FETÖ/PDY'nin çeşitli kumpasları sonucu yıllardır cezaevinde bulunan mahkûmların yeniden yargılanması için Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi önünde basın açıklaması yaptı.

İnisiyatif adına açıklamalarda bulunan Pınar Özbek, hem PKK’nin hem de FETÖ’nün mağduru olduklarını belirtti.

Babalarıyla bereber kendilerinin ve çocuklarınında mağdur olduğunu söyleyen Özbek, “Yıllardır cezaevi yollarında mağduriyet yaşıyoruz. Artık sesimizi duyan birileri olsun. Biz yalvarmıyoruz, biz ancak rabbimize yalvarırız. Yetkililere sesleniyoruz, artık bu zulme bir su serpsinler. Bizi sahipsiz bırakmasınlar.” dedi.

Kardeşi mahkûm olan Gülistan Yılmaz da yetkililerden yeniden yargılama çağrısında bulundu.

“Hem PKK hem de FETÖ mağduruyuz, adaletsiz mahkemelerle mağdur olduk”

FETÖ mağduru olduklarını anlatan Yılmaz, “FETÖ yüzünden yıllardır bu yollarda gidip geliyoruz. Cumhurbaşkanından yeniden yargılama istiyoruz. Bir adaletli bir mahkeme ile yeninden yargılama istiyoruz. Hem PKK hem de FETÖ mağduruyuz. Adaletsiz mahkemelerle mağdur olduk. Bu mağdur insanları bir düşünsünler. Yıllardır cezaevinde olan mahkûmların çoğu cezaevinde hastalanmış.” ifadelerini kullandı.

“Hiç mi vicdan merhamet yok?”

Oğlu yıllardır cezaevinde olan Ayşe Güçlü ise oğlunun komplo kurbanı olduğunu söyledi.

Güçlü, sözlerine şöyle devam etti: “Evladımı evinden gelip zorla götürdüler. Çocuklarımıza komplo kurdular. Burada yatan insanların masumdur. Bunları cumhurbaşkanımız biliyor. Bütün yetkililere sesleniyoruz evlatlarımız burada masumdur. Biz önce rabbimizden sonra yetkililerden yardım bekliyoruz. Oğluma 30 yıl ceza verdiler. Oğlumun ne suçu var hiç mi vicdan merhamet yok bunlarda?”

Amcaları 22 yıldır cezaevinde olan Firdevs ve Gülsüm Yapıcı ise gözyaşları içinde amcalarının yanlarında görmek istediklerini söyledi.

Amcasının haksız yere cezaevinde bulunduğunu söyleyen Firdevs Yapıcı, “Haksız yere cezaevinde bulunuyorlar. Yakınlarından ölenleri görmüyorlar. Onların cezaevinden çıkmasını istiyoruz. Düşünün amcam cezaevinde evleniyor, onu damatlıkla göremiyoruz. Bunları niye bize çektiriyorlar. Onları yanımızda istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Amcasını cezaevinde tanıdığını söyleyen Gülsüm Yapıcı ise yaşanan haksızlığın giderilmesini istedi.

“Biz daha doğmadan o hapse girdi ve hala cezaevinde”

Uzak memleketlerden amcasını görmek için Diyarbakır’a geldiğini dile getiren Yapıcı, “Biz onun cezaevinden çıkmasını istiyoruz. Biz daha doğmadan o hapse girdi ve hala cezaevinde. Artık kurtulsun, yeter artık. Bunlar haksız yere cezaevinde kalamaz. Bunu yapmaya kimsenin hakkı yok.” diye konuştu.

Bedensel engelli kardeşi ile beraber babasının görüşüne gelen Rümeysa Özbek ise gözyaşları içinde babasını özlediğini, artık onu yanında görmek istediğini belirtti.

Babasının hiçbir suçunun olmadığını söyleyen Özbek, bayramda babasını yanında görmek istediğini söyledi.

Bedensel engelli Sait Özbek ise babasına olan hasretini gözyaşları nedeniyle dile getiremedi.


(M. Hüseyin Temel, Mehmet Bozdaş – İLKHA) 


Yukarı Dön

İlgili Videolar


Etiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yapyorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat