Eynesil'de "15 Temmuz Teşebbüsü" değerlendirildi


Eynesil'de "15 Temmuz Teşebbüsü" değerlendirildi

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 21 Şubat 2017 Salı 16:00


Giresun Eynesil'de faaliyet gösteren İyinesil Kardeşlik Derneği "İslâmî Tasavvurun Gelişimi" üst başlıklı 2016-2017 eğitim seminerleri devam ediyor. Seminer dizisinin üçüncüsünü Avukat Mehmet Ali Başaran,"15 Temmuz Dersleri" adlı konuyla gerçekleştirdi.

Küre Medya / Haber Merkezi
Giresun Eynesil'de faaliyet gösteren İyinesil Kardeşlik Derneği Şubat Ayı Seminerini gerçekleştirdi.

İyinesil Kardeşlik Derneği 2016-2017 sezonu eğitim seminerleri dizisinin üçüncüsünü Avukat Mehmet Ali Başaran'ın sunumuyla "15 Temmuz Dersleri" adlı konuyla gerçekleştirdi.

Sunuculuğunu Canalp Kırtorun'un yaptığı programda kürsüye davet edilen Başaran konuşmasına salondakileri selamlayarak başladı.


Genel olarak Mücahit Gültekin'in "Algı Yönetimi ve Manüpilasyon" kitabı bağlamında konulara değinen M. Ali Başaran; İnsanlara büyük bir algı operasyonu yapıldığını, olaylara onların bak dediği yerden bakıldığını,nedenlerini sorabildiğimiz olayların niçinlerini sormamıza müsaade edilmediğini, soranların her türlü suçlamaya maruz kaldığını ifade etti.

Bu algı yönetimi ve Manüpilasyonların en uzman kişileri dahi aldattığını/kandırdığını- kandırıldığımızı söyledi. Bu algı operasyonlarından birinin de "bizden olana duygusallık" olduğunu ifade eden Başaran; Gülen Hareketinin okullarında, "Türkçeyi öğretiyorlar, öğrenciler Türkçe şarkı söylüyorlar " gibi duygusal söylemlerle bizden olana kandığımızı sözlerine ekledi.

Tüm bunların bağlamında 15 Temmuz'un çok ağır, alçakça ve şerefsizce yapılan bir darbe girişimi olduğunu belirten Başaran; 15 Temmuz darbe girişiminin toplumun tüm katmanlarında ağır yaralar açtığını, komşuluk bağlarını etkilediğini,parçalanmış aileler ve ilişkiler meydana getirdiğini ve koca bir kuşağı yok ettiğini söyledi.

Soru-Cevap bölümünde Mehmet Ali Başatan; Fetö operasyonlarını sonuna kadar desteklediğini ancak hukuktan ayrılınmaması gerektiğini belirtti. Bu operasyonların son KHK ile bir hukukçu olarak daha da belirginleşen adaletsizliklere şahit olduğunu, bu anlamda kendisinin de fetö ile ilişkisi olmayan birkaç tane müvekkilinin olduğunu, mücadele edilirken dikkatli olunması gerektiğini, müslümanlar olarak Allah'ın bizden istediği adalet ve hakkaniyetten ayrılmamamız gerektiğini söyledi.

Program çay sohbetiyle sona erdi.

 

     


Yukarı DönEtiketler:

Yorum yap yorum

Yorumlar

Kemal Songür
21.02.2017 23:00
selam ile.
Konu önemli ve bu konuyu adaletle, vicdanla, iz'anla işlediğinden tereddüt etmediğim Mehmet Ali kardeşime ve iyinesilder'deki kardeşlerime selam ve saygılarımı sunuyorum.
Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat