Eynesil Furkan-Der sezon sonu pikniğini gerçekleştirdi


Eynesil Furkan-Der sezon sonu pikniğini gerçekleştirdi

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 17 Haziran 2015 Çarşamba 00:47


Giresun Eynesil’de faaliyet göstermekte olan Furkan-Der, her yıl Alternatif Eğitim Programlarının sonunda yapmakta olduğu piknik etkinliğini bu yılda gerçekleştirdi.

Küre Medya / Haber Merkezi
Giresun Eynesil’de faaliyet göstermekte olan Furkan-Der, her yıl Alternatif Eğitim Programlarının sonunda yapmakta olduğu piknik etkinliğini bu yılda gerçekleştirdi.

13 Haziran Cumartesi akşamı son seminerini yapan Furkan-Der, 14 Haziran Pazar günü de pikniğini yaptı. Piknik Furkan-Der gönüllülerince Sis Dağı yaylasında yapıldı. Ailelerinde katıldığı piknik, Sis Dağı’nın sisle yoğunlaşan havasında gerçekleşti.

Furkan-Der’in her yıl olağan olarak gerçekleştirdiği pikniğine ilçe dışından misafirlerde davet edildi. Davetliler arasında, İstanbul’dan Hamza Er, Levent Çavuş, İzmir’den Hüseyin Alan, Kemal Songür, Hamza Akdeniz, Edremit’ten Yakup Döğer de vardı.

Verimli bir sohbet havasında geçen piknikte, karşılıklı hasbihaller edildi, katılımcılar duygu ve düşüncelerini paylaştı. Müslümanların her zaman birlik ve beraberlik içinde, yekvücut olarak var olmaları gerektiği ve varlıklarını da ancak böyle sürdürebilecekleri katılımcıların ortak vurgu yaptıkları noktaydı.

BİR ARAYA GELMEYE MECBURUZ

İstanbul'dan pikniğe katılan Levent Çavuş, Müslümanların ayakta durabilmeleri ve inançlarına yapılan saldırılara göğüs gerebilmeleri için, mutlaka birlik beraberlik içinde dayanışmaya gitmeleri, bunun da Müslümanlar Allah'ın bir emri olduğunu söyledi. Levent Çavuş, "Artık dünyadaki gelişmeler Müslümanların bir araya gelmelerini mecburi kılmaktadır, bundan dolayı bizler birbirimizle sıkı sıkıya dayanışma içinde olmalı ve bir araya gelmenin çarelerini aramalıyız" dedi.

BİZİ BURAYA GETİREN İSLAM KARDEŞLİĞİDİR 

İzmir’den Hamza Akdeniz’in birlik ve beraberliğe, kardeşlik hukukuna vurgu yaptığı kısa konuşmasında, öne çıkan nokta, Müslümanları bir araya gelmekten hiçbir şeyin alıkoyamayacağıydı. Hamza Akdeniz, “Bizi İzmir’den buraya getiren sebep, bu kadar yolu ve mesafeyi aşmamıza neden olan yegane gaye, İslam Kardeşliğidir”  diyerek Müslümanların kardeşliğinin önünde hiçbir engelin duramayacağına işaret etti.

Kemal Songür de aynı konu üzerinden İslam Kardeşliğinin önemine değinerek, “Vahyin gölgesinde bir hayat ancak Kitaba ve Resulullah’a tabi olmak ve İslam Kardeşliğine dayanan birliktelikle gerçekleşebilir” dedi. Kardeşlik bağının ancak İslam Kardeşliğiyle mümkün olduğuna vurgu yapan Songür, “Bizi kilometrelerce mesafeden buraya getiren sadece bu iman kardeşliğidir” dedi.  

Edremit’ten Yakup Döğer de, böyle bir ortamda bulunmaktan çok mutlu olduğunu, böyle etkinliklerin sürekli olarak yapılması ve Müslümanlar arasındaki tanışma ve kaynaşmaya faydası olacağı konusunu dile getirdi. Yakup Döğer, “Buraya ikinci gelişim, daha öncekinde olduğu gibi, bu gelişimde de sıcak bir kardeşlik havası görmekten dolayı çok mutluyum, buradaki kardeşlerimi bu misafirperver davranışlarından dolayı kutlarım ve çabalarının bereketlenmesini dilerim” dedi.

HEPİMİZ BULUNDUĞUMUZ ZAMANDA VE MEKANDA BİRBİRİMİZLE İMTİHAN EDİLİYORUZ 

Davetlilerden Hüseyin Alan da, genel olarak aynı konu üzerinde düşüncelerini paylaştı. Alan, “Bizi buraya getiren sebep nedir, neden biz buradayız?  Bizim burada olmamızın tek nedeni bizi birbirimize bağlayan İslam kardeşliğidir. Bizler, dünyaya imtihan için gönderildik, dünyaya geliş gayemiz sadece imtihan olmak ve Allah’a kulluktur. Bizler bulunduğumuz zaman ve mekan itibarıyla imtihana tabi tutulacağız, biz bizden öncekilerin yaptıklarından sorumlu olmayacağımız gibi, bizden sonrakiler de bizim yaptıklarımızdan sorumlu olmayacaktır. Hepimiz bulunduğumuz zaman ve makan itibarıyla yaptıklarımızdan sorumlu olacağız. Dolayısıyla bizler şimdi içinde bulunduğumuz zamanın değerini bilerek sorumlu davranmalı, imtihanımızı kazanmak için çabalamalıyız” dedi.

Katılımcıların karşılıklı duygu ve düşüncelerini paylaştığı hasbihal ortamı, verimli fikir alışverişleriyle devam etti.

Çocukları ve gençlerin çeşitli oyunlarını oynadığı piknik, karşılıklı temenniler ile sona erdi.

Yukarı Dön

İlgili FotoğraflarEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat