Eş Şebab: Yahudileri ve müttefiklerini hedef alın


Eş Şebab: Yahudileri ve müttefiklerini hedef alın

A+ |Normal |A-

Son güncelleme: 12 Ekim 2015 Pazartesi 16:42


Eş Şebab Hareketi, Filistin'de yaşanan son olaylara yönelik bir bildiri yayınladı.

Küre Medya / Haber Merkezi
El Kaide’nin Somali kolu Eş Şebab Hareketi, Filistin’de yaşanan son olaylara yönelik bir bildiri yayınladı. Eş Şebab tarafından yayınlanan bildiride “Hepimiz maymun ve domuz (Yahudilerin) torunlarının Müslüman kardeşlerimize ahlaksızlık ederek ve tecavüzler ederek Kutsal Mescid-i Aksa’ya nasıl saldırdıklarını, oranın kutsallığını nasıl çiğnediklerini derin bir üzüntü ile izliyoruz.” denildi.

Hareketin medya grubu tarafından iki ayrı dilde yayınlanan bildiride, Mescid-i Aksa meselesinin Filistinlileri bağlayan bir meseleden ziyade bütün İslam dünyasını ilgilendiren bir mesele olduğu belirtildi. Eş Şebab Hareketi, bütün İslam dünyasını Yahudi saldırılarına maruz kalan Filistin halkına yardım ve desteğe davet etti.

Eş Şebab, Filistin bölgesinde bulunan Müslümanları, bütün araçları kullanarak Yahudi ve müttefiklerinin siyasi ve ekonomik çıkarlarını vurmaya davet etti. Yalnız Kurt eylemi olarak tanımlanan ferdi eylemlere işaret eden örgüt, Yahudileri hedef alacak ferdi eylemlerin başarı sağlayacağını ifade etti.

Yine yayınlanan bildiride, Mescid-i Aksa’nın işgalci Yahudilerden temizlenmesinin ancak silahlı mücadele ile gerçekleşebileceği belirtildi.

Küresel Analiz haber sitesinin tercümesini yaptığı Eş Şebab'ın Mescid-i Aksa açıklaması;

Allah şöyle buyuruyor: “Allah’ın mescidlerinde; O’nun isminin anılmasını men’eden, onların harab olmasına çalışandan daha zalim kim vardır? Onların oralara korka korka girmekten başka hakkı yoktur. Dünyada rüsvaylık onlarındır. Ahirette ise onlara büyük bir azab vardır.” / Bakara-114

Hepimiz maymunların ve domuzların (yahudilerin) torunlarının Müslüman kardeşlerimize ahlaksızlık ederek ve tecavüzler ederek Kutsal Mescid-i Aksa’ya nasıl saldırdıklarını, oranın kutsallığını nasıl bozduklarını derin bir üzüntü ile izliyoruz. Allah swt muhakkak ki onlar hakkında hakikati söylemiştir:

“Andolsun ki, insanlardan, iman edenlere en şiddetli düşman olarak, yahudileri ve Allah’a şirk koşanları bulacaksın” / Maide-82

Mescid-i Aksa meselesi ve Beyt’ül Makdis civarındaki İslam beldelerinin işgali konusu tüm Müslüman ümmetin sorunudur, bir ırkın yada milletin değil. Bu sebeple tüm Müslümanların gücünün yettiği ölçüde bu topraklarda yaşayan kardeşlerini desteklemeleri onlar için zorunlu bir görevdir. Peygamber (sav) şöyle buyuruyor:

“Mü’minler birbirlerini sevmekte, birbirlerine acımakta ve birbirlerini korumakta bir vücuda benzerler. Vücudun bir uzvu hasta olduğu zaman, diğer uzuvlar da bu sebeple uykusuzluğa ve ateşli hastalığa tutulurlar.”  

Buhari veMuslim

Biz burada; genelde tüm Müslümanlara, özelde Beyt’ül Makdis bölgesindeki kardeşlerimize; El-Aksa Camii'ni Siyonist Yahudilerin ahlaksızlıklarından korumak için her yerde yahudilerin ve onların müttefiklerini hedef almalarını söylüyoruz. Ve yine onları, bireysel operasyonlar ile kahramanca davranışlar sergilemeye ve böylece Allah düşmanlarının güvenliklerine ve ekonomilerine darbe vurmaya özenmeleri konusunda teşvik ediyoruz. Genişliği gökler ve yer kadar olan cennetlere koşun. Sloganınız şu olsun:

“Allah yolunda savaş. Sen ancak kendinden sorumlusun.” Nisa-84

Şunu bilin ki; doğru bir ideoloji, şirk ve küfürden arındırılmış temiz bir bayrak altında silahlı olarak savaşmaktan başka hiç bir yol Aksa Camii’ni ve işgal edilmiş diğer İslam topraklarını geri almak için işe yaramayacaktır. Ve yine şunu bilin ki; güçle gasp edilmiş hiçbirşey güç olmadan geri alınamaz. Bu yüzden ister bireysel ister topluluk olarak, Allah yolunda cihad için ayağa kalkın. Allah’ın hükmüne uyun:

“Onların üstlerine kapıdan yürüyün, oraya girerseniz; muhakkak siz, galiblersiniz. Şayet mü’minlerseniz; Allah’a tevekkül edin.”  Maide-23

Şunu bilin ki; dünya üzerindeki her bir yahudinin kanı ve zenginliği geçicidir ve “iman” ve “eman” dışında bunları koruyabilecek hiçbirşey yoktur. Ve onlara karşı her ne yolla olursa olsun savaşan her Müslüman, öldüğünde Allah’ın izniyle şehiddir.

Şeyhul İslam İbn Teymiyye şöyle diyor: ” Müslümanlara karşı her ne şekilde olursa olsun savaşan her kafir Harbî’dir. Ve kafirlere karşı kılıcıyla, mızrağıyla, okuyla, taşla, sopayla savaşan her Müslüman Allah yolunda bir Mücahiddir.”

Biz buradan; yetersiz kaynak ve imkanlarına rağmen, dinlerini desteklemede muazzam örneklikler göstererek, Yahudi askerlere, yerleşimcilere karşı en son bireysel operasyonları gerçekleştiren mücahid kardeşlerimizi taktir ettiğimizi belirtmek istiyoruz.

Ve son olarak da, Haçlı koalisyonunun, Nusayri rejimin  ve Rus müttefiklerinin acımasız hava bombardımanı altındaki kardeşlerimizin acısını hafifletmesi için Allah’a dua ediyoruz. Allah’tan korkmalarını ve Allah yolunda cihadı devam ettirmelerini, böylece zafer ve üstünlüğün onlarda olacağını söylüyoruz. Allah’ın Kuran’da belirttiği gibi:

“Sabreder ve sakınırsanız, onların hilesi size hiçbir zarar veremez. Şüphesiz ki, Allah, onların yaptıklarını kuşatmıştır.”  Al-i İmran 120

İzet; Allah’ın, Rasulünün ve inananlarındır, müşrikler bunu bilmese de.

incanews 

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yapyorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat