Erdoğan:'Batı dünyası teröre yataklık yapıyor'


Erdoğan:'Batı dünyası teröre yataklık yapıyor'

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 16 Mart 2016 Çarşamba 15:42


Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Projeleri Tanıtım Töreni’nde bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “100 yıl önce bu coğrafyanın bedenini paramparça ettikleri, ruhunun bütünlüğünü bozamadıkları için çıldıranlar bugün işte bunu başarmanın peşindeler."

Küre Medya / Haber Merkezi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı’nın (TİKA) “4 Kıtada 29 Ülkedeki 53 Projesi”nin tanıtım toplantısına katıldı. ATO Congresium'da düzenlenen toplantıda restorasyonu biten Kosova’daki Emin Paşa Camii ve Arnavutluk’taki İşkodra Şeyh Şamia Lisesi’nin açılışları da canlı bağlantıyla gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tanıtım toplantısında bir konuşma yaptı.

Konuşmasına TİKA’nın, “Ayrı Coğrafyalarda Aynı İmza” sloganıyla gerçekleştirdiği çalışmaları yakından takip ettiğini belirterek başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün tanıtım töreni için bir araya geldiğimiz projeler arasında Avusturya’da şehitliğimiz, Filistin’de hastanelerimiz, Komor Adaları’nda stadyum, Myanmar’da yetimhane, Moldova’da İslam Kültür Merkezi, Sri Lanka’da konut, İspanya’da Kurtuba Mescidi’nin yenilenmesi gibi, gerçekten çok önemli çalışmalar da yer alıyor” dedi.

Erdoğan konuşmasında Batı Dünyası'nın terörle olan bağlantısına da dikkat çekti.


Terör örgütlerinin elinde Batının silahlarının görüldüğünü; sadece ‘dostlar alış-verişte görsün’ kabilinden açıklamalar yapıldığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunlar bizi ikna etmiyor. Silahlar aynen orada, ofisler oralarda açılıyor. Terör örgütünün temsilcileri oralarda besleniyor. Bunlara yataklık yapıyor Batı dünyası. Bunlara karşı ciddi bir mücadele verdikleri falan yok. ‘Falanca örgütü terör örgütü ilan ettik.’ Filanca örgütü terör örgütü ilan etmen benim için geçerli değil. Onlara karşı ne tür bir mücadele veriyorsun. Onların barındıkları, bulundukları yerlere ne tür baskınlar yapıyorsun. Yakaladıklarınızı deport ediyor musun? Veyahut kalkıp acaba bunları Türkiye teslim ediyor musun?” şeklinde konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında terör örgütlerinin parasal kaynaklarına ilişkin belgeleri sunmalarına rağmen Batı’dan ne bir ses ne de bir yaklaşım görmediklerini vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunların yaptığı ne biliyor musunuz ‘Baban öldü, başın sağ olsun’ Böyle bir mantık olabilir mi? Babasız başı ben ne yapayım ya… Bize samimi yaklaşım gösterin. Eğer terör, kendisine karşı ortak bir mücadele vereceğimiz bir vaka ise, o zaman burada samimi olun. Bugün bize yarın size. Fransa’da bir terör eylemi oluyor, kıyametler kopuyor.”

İspanya’da bir futbol maçı öncesi taraftarların mültecilere karşı tutumunu da eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Oradaki mültecileri affedersiniz meydanda oynatıyorlar adeta. Şınav çektiriyor, bozuk para atıyorlar. Eskiden bizde çok çirkin bazı şeyler olurdu, ondan sonra da para atarlardı. Aynısını Batılı yapıyor. Batının birçoğunun karakterinde bu vardır, ama bu biz de yoktur” dedi.

“DELİKLİ KURUŞA MUHTAÇ OLAN TÜRKİYE’Yİ O GÜNDEN BURALARA GETİRDİK”

“Utanmadan, sıkılmadan açıklamalar yapıyorlar. Batının gazetelerinde de aynı şey var, Kandil’in tepesindekilerde de aynı şey var. Ne diyorlar: ‘Ancak Erdoğan giderse Türkiye’ye istikrar gelir.’ Türkiye’yi ne kadar düşünüyorlar ya...” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: “Bakıyorsunuz bazı köşe yazarları aynı şeyleri söylüyorlar. ‘Erdoğan giderse istikrar gelir.’ Erdoğan geldiği zaman Türkiye’nin hali neydi, bugün Türkiye’nin hali ne? 2002’nin Türkiye’si ortada… Delikli kuruşa muhtaç olduğumuz bir Türkiye’yi biz teslim aldık, o günden buralara geldik. O zaman dilenen bir Türkiye vardı. Hep söylüyorum; şimdi, alan el değil, veren el olan bir Türkiye var farkımız bu. Ama bunlar Kandil’in ağzı ile konuşuyorlar. Niye? Çünkü bunların birbirinden farkı yok.”

Yukarı Dön

İlgili Videolar


Etiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat