Erdoğan İstanbul'da konuştu!


Erdoğan İstanbul'da konuştu!

A+ |Normal |A-

Son güncelleme: 16 Temmuz 2016 Cumartesi 04:20


Recep Tayyip Erdoğan'darbe girişimi' ile ilgili açıklama yapıyor...

Küre Medya / Haber Merkezi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "darbe girişimi" ile ilgili açıklama yaptı. Saat 03.00'ten sonra Atatürk Havalimanı'na inen Erdoğan Havalimanı'nda kendisi için hazırlanan platformda konuşma yaptı.

İşte Erdoğan'ın açıklamaları:

Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde bir azınlık, ülkenin birliğini ve bütünlüğünü hazmedemeyen bu grup Paralel Devlet Yapılanmasının ta kendisiydi. Bu yapılanma Silahlı Kuvvetlerimizin içerisinde, Emniyet teşkilatımızda da kendine yer bulmuş, her türlü kılığa girmiş ve bu günlere gelmiştir. Şu anda yapılan hareket bir ihanet ve ayaklanmadır ve bu vatana ihanet hareketinin bedelini çok ağır ödeyecekler. 

Milletin oylarıyla iş başına gelmiş bir hükümete, iş başına gelmiş, anayasanın ifadesiyle başkomutan olarak Tayyip Erdoğan'ı hazmedemeyenler... Bu iş onlar için bitiş olamayacak. Hangi yola başvururlarsa vursunlar. Biz bu yola, bu kutlu davaya başımızı koymuşuz. Biz bu yola canımızla, kefenimizle çıkmışız. Her olanda hayır vardır anlayışıyla da bu çıkış, bu hareket, Allah'ın bzie büyük bir lütfudur. Çünkü bu hareket termetiz olan TSK'mızın temizlenmesine vesile olacaktır.

Ağustos'ta Yüksek Askeri Şura var. YAŞ öncesinde olması manidardır. Birileri ne olacağını çok iyi biliyorlardı o sebeple bu adımı attılar.
Ne yaparlarsa yapsınlar Türkiye eski Türkiye değil. Yeni Türkiye'nin davranış biçimleri çok daha farklıdır.

İşte Yeşilköy Havalimanı kısa süre önce DAİŞ militanlarının işgaline uğramıştı ve onlarca insanı kaybetmiştik. Şimdi de Paralellerin işgalinde. Havalimanının üzerinde F-16'lar uçuyor. Bunlar neden uçuyor? Biz bu F-16'ları neden aldık? Düşman için aldık. Bunları uçurmaya muktedir olduklarını düşünenler, normal vatandaşın buraya inmemesi için bunu yapıyor. Ve cumhurbaşkanını tehdit ediyorlar.

Ben Marmaris'teydim ve ayrıldığım anda olduğum o bölgeleri bombalamışlar. Buraya gelişimizi herhalde takip edemediler. Benim genel sekreterimi alıp götürdüler. Ne yapacaksın sen benim genel sekreterimi alıp?

Genel Kurmay başkanımızın akıbetini bilmiyorum ama şu anda üst rütbede bulunan komutanlara sesleniyorum. İnanıyorum ki bu milletin değerlerine sahpisiniz. Bir de bu değerlere sahip olduğunu zannettiğiniz arkadaşlarınız oldu komuta kademelerinde. Ama onlar öyle değildi. Onlar Pelsinvanya'dan emir alıyordu. Ordunun ast-üst ilişkilerine göre yapmıyordu. Tüm er-erbaşlara sesleniyorum: Sizler bizim mehmetçiğimizsiniz. Sizlerin karşınızdaki halka silah doğrultmanızı asla kabul etmeyiz. Bu silahlar size bu millet tarafından verildi. Bu silahı size veren milletinizi doğrultursanız faturasını ağır ödersiniz. Yanlıştan dönmeniz lazım. Bakın yargı tutuklamalara başadı. Bir çok albay, yarbay tutuklandı. Ordumuz temizdir. Silahlı kuvevterimizin tertemiz haline leke getirilmemeli.

Bunların burada kalması silahlı kuvvetlerimizin geleceğini mahfeder. Bu iş bugün başladı. Nasıl terör örgütleriyle olduysa devam edeceğiz. Çünkü bu bir terör örgütüdür. Artık bir silahlı terör örgütü olduğu da ortaya çıktı.

Yurtdışında ülkemizin durumunu da hazmedemeyenler "Asker yönetime el koydu" diye yazıyorlar. Nereye koyuyor ya? Bunlar askerin içerisinde bir azınlık grup. Türkiye Cumhuriyetinin Cumhrubaşkanı vardır. Biz görevimizin başındayız ve görevleirmizi yerine getireceğiz ve işgalcilere asla ülkemizi teslim etmeyeceğiz.

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yapyorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat