Erdoğan: “Her türlü ihaneti yapan bir müttefikle…”


Erdoğan: “Her türlü ihaneti yapan bir müttefikle…”

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 05 Aralık 2017 Salı 16:08


Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Yaptırımları ihlal etme iddiasıyla bizi Amerika’da çarmıha germeye çalışanların, burnumuzun dibinde terör devleti kurma girişimini seyredecek değiliz” dedi.

Küre Medya / Haber Merkezi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Yaptırımları ihlal etme iddiasıyla bizi Amerika’da çarmıha germeye çalışanların, burnumuzun dibinde terör devleti kurma girişimini, herhâlde eli-kolu bağlı seyredecek değiliz. Teröriste hangi isim verildiğinin, hangi üniforma giydirildiğinin, hangi bayrağın altında saklandığının bizim için bir önemi kalmamıştır” dedi.

ERDOĞAN: ‘HER TÜRLÜ İHANETİ YAPAN BİR MÜTTEFİK…’

 Grup konuşmasında gündemdeki konulara değinen Erdoğan, kimsenin DEAŞ’la mücadele konusunda Türkiye’ye ahkâm kesmeye kalkmaması gerektiğini belirterek, “Çünkü Türkiye DEAŞ’la fiilen savaşan tek NATO ülkesidir” dedi. Rakka operasyonu ile DEAŞ terör örgütü militanlarının Mısır Sana Çölü’ne sürülerek orada istihdam edileceğini ve görevlerinin ne olduğunun daha sonra görüleceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Masaya oturunca, lafa gelince hassasiyetlerinize saygı duyuyoruz deyip de sahada Türkiye’nin güvenlik hassasiyetlerine karşı her türlü ihaneti yapan bir müttefikle kendimize nasıl ortak bir gelecek kurabiliriz?” diye konuştu.

‘BİZİ ABD’DE ÇARMIHA GERMEYE ÇALIŞIYORLAR’

Erdoğan sözlerine devamla, “Bugüne kadar dost kabul ettiğimiz güçlerin personeline zarar vermeme hassasiyetiyle çok dikkatli hareket ettik, bunun devamı ancak bizim hassasiyetlerimize riayet edilmesiyle mümkündür. Yaptırımları ihlal etme iddiasıyla bizi Amerika’da çarmığa germeye çalışanların burnumuzun dibinde terör devleti kurma girişimini herhâlde eli kolu bağlı seyredecek değiliz” açıklamasını yaptı.

‘RİYAKARLIĞA DAHA FAZLA TAHAMMÜL EDEMEYİZ’

PYD-YPG ile onların anası konumunda olan PKK terör örgütlerinin, ‘Suriye Demokratik Güçleri’ (SDG) olarak isimlendirilmesinin bir tezgâh olduğunu ve bu aldatmacaya inanmayacaklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özgür Suriye Ordusu’nu Türkiye’nin ABD ile birlikte kurduğunu hatırlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’ye sahada her türlü tuzağı kurarken politika arenasında her türlü riyakârlığı sergileyenlere daha fazla tahammül etmek zorunda değiliz. Bu konu bizim için bir taktik değil bir beka meselesidir. Bundan sonra kimin nerede ne dediğine değil sahada kimin ne yaptığına bakacak ona göre hareket edeceğiz” dedi.

Yukarı Dön

İlgili Videolar


Etiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat