Eğitim-Sen'den dine tahammülsüzlük!


Eğitim-Sen'den dine tahammülsüzlük!

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 18 Nisan 2013 Perşembe 15:12


Eğitim-Sen, kutlu doğum programı kapsamında düzenlenen "ayet ve hadis ezberleme" yarışmasının kafalarda soru işaretleri oluşturduğunu iddia etti ve yarışma hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Küre Medya / Haber Merkezi
Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Veysel Kaplan; İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmit Müftülüğü ile Evliya Çelebi Anadolu İmam Hatip Lisesi işbirliğiyle yapılan "21 Ayet-20 Hadis Ezberleme Yarışması"nı eleştirdi.

Kaplan, 4. ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik yarışmanın içeriğinin kafalarda soru işaretleri oluşturduğunu söyleyen Veysel Kaplan, "Ayet ve hadisleri ezberleyenler yarın saat 10.00'da okullarda yapılacak yazılı sınavda başarılı olurlarsa İzmit Müftülüğü'nün 18 Nisan tarihinde yapacağı Kutlu Doğum programında hediyelerini alacaklar. Bunun için okullara kitapçık da dağıtıldı. Kitapçık boyunca ailelere, öğrencilere, imam hatip okullarını seçmeleri, kızların karma okullarına gönderilmemesi çağrısı yapılmaktadır. İçinde 21 adet ve 20 hadisin bulunduğunu kitapçıklar incelendiğinde yarışma adı altında imam hatiplerin propagandası yapıldığı açıkça görülmektedir" dedi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAKMIŞ

Eğitim-Sen Şube Başkanı Veysel Kaplan sözlerinin devamında şunları söyledi: "İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kutlu Doğum Haftası'nı bahane ederek ortakları ile birlikte imam hatiplerin propagandasını yapmaya soyunmuştur. Kutlu Doğum Haftası bahanesi ile düzenlenen bu yarışmanın esas amacının öğrenci ve velileri 4. sınıftan sonra imam hatip okullarına, 8. sınıftan sonra imam hatip liselerine yönlendirmek olduğu açıktır. Biz bununla ilgili yasal yollardan başvurularımızı yapacağız."

Küremedya

Yukarı DönEtiketler:

Yorum yap yorum

Yorumlar

Yakup Döğer
18.04.2013 21:46
Kininzle geberin (3/119)
Ayet ne güzel açıklıyor durumu, başka söze ne hacet. Ne diyor Alemlerin Rabbi Yüce Allah :

"Sizler, işte böylesiniz; onları seversiniz, oysa onlar sizi sevmezler. Siz Kitabın tümüne inanırsınız, onlar sizinle karşılaştıklarında 'inandık' derler, kendi başlarına kaldıklarında ise, size olan kin ve öfkelerinden dolayı parmak uçlarını ısırırlar. De ki: 'Kin ve öfkenizle geberin.' Şüphesiz Allah, sinelerin özünde saklı duranı bilendir."(3/119)

İçindeki kinleri ile gebersinler.
Mahir Başaran
18.04.2013 16:12
Eğitim-Sen'den din düşmanlığı
İlgili kurumlarca kutlu doğum haftasına istinaden başlatılan ; ayet ve hadis ezberleme yarışmasının imam hatip okularına yönlendirme maksadı taşıdığı ve propaganda aracı olduğu iddia edilmekte ; öyle olsa bile okullara çeşitli vesilelerle , dergi , broşür gönderilerek dershane gibi , eğlence ve balo programları gibi yerlerin reklamları yapılmakta... Hiç olmazsa yarışma bahanesiylede olsa çocuklar önlerindeki yıllarda işlerine çok yarayacak bir edinim kazanmaları fenamıdır. İşin propaganda yönü sun'i bir gerekçe olduğu kanaatindeyim. Çocuklarımız ileriki yıllarda beyin kapasiteleri geliştikçe neyi , nasıl sececekleri hususunda kendilerini geliştireceklerdir. Eğitim-Sen'e de tavsiyem böyle basit işlerle uğraşmayıp , ciddi bir sendika oldukları izlenimini kuvvetlendirecek faaliyetlere el atmalarıdır. Unutmayalım memleketimizde yaşayan halkların % 90'dan fazlası müslümandır ve müslümanların sahip olması gereken bilgilere yönelmesi gayet tabiidir. İmam Hatip okullarından mezun olan gençlerimiz bu memleketin çocukları ve bu okulların devamında '' Ay '' da okumaya gitmiyorlar ve dağda terörizm tedrisatı görmüyorlar. Velhasıl endişeye mahal yoktur , isteyen istediği okulu seçsin , güzel güzel okusun ... Selamlar ...
Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat