Doğu Preniçek darbe çağrısı mı yapıyor?


Doğu Preniçek darbe çağrısı mı yapıyor?

A+ |Normal |A-

Son güncelleme: 01 Ağustos 2016 Pazartesi 23:14


Aydınlık grubunun lideri Doğu Perinçek TSK’daki değişikliklerden rahatsız olduğunu söyleyerek, Genelkurmay’ın bu değişikliklere sesszi kalamayacağını ifade etti.

Küre Medya / Haber Merkezi
Aydınlık grubunun lideri Doğu Perinçek TSK’daki değişikliklerden rahatsız olduğunu söyleyerek, Genelkurmay’ın bu değişikliklere sesszi kalamayacağını ifade etti.

Vatan Partisi İzmir'de toplanarak Hükümetin ilan ettiği Ordunun düzenlenmesine ilişkin Kanun Hükmünde  Kararnameyi görüştü ve Partinin tutumunu belirledi. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İzmir'de yapılan basın toplantısında parti kurulunun aldığı kararları duyurdu.

Doğu Perinçek’in aldıkları kararların en çarpıcı ve şaşırtıcı yanı yapılan değişikliklere karşı Genelkurmayın sessiz kalamayacağı yönündeki açıklamalarıydı.

Doğu Perinçek yaptığı duyuruda,

“ Genel Kurmay Başkanlığı'na sesleniyoruz:

Türk Ordusunun savaş yeteneğini tahrip eden bu uygulamalar karşısında sessiz kalamazsınız! Anayasa size Ordunun savaş yeteneğini güçlendirme görevini veriyor. Bugün sessiz kalırsanız, yarın görevinizi yapamaz ve asker şerefini koruyamazsınız!”

Vatan Partisi’nin yaptığı duyurunun tamamını deği lde ilgili bölümünü paylaşıyoruz. Dileyenler Vatan partisi’nin sitesinden duyurunun tamamını okuyabilir.

İlgili bölüm:

SESLENİYORUZ

Genel Kurmay Başkanlığı'na sesleniyoruz:

Türk Ordusunun savaş yeteneğini tahrip eden bu uygulamalar karşısında sessiz kalamazsınız! Anayasa size Ordunun savaş yeteneğini güçlendirme görevini veriyor. Bugün sessiz kalırsanız, yarın görevinizi yapamaz ve asker şerefini koruyamazsınız!

Türk milletine, özellikle AKP'ye oy veren vatandaşlarımıza sesleniyoruz: AKP iktidarının Ordunun yapısını bozan bu uygulamalarına karşı kararlı tavır almak, günün vatan görevidir. Orduya düşmanlığını açığa vuran Tayyip yönetimini sırtımızda taşıyamayız.

AKP iktidarına sesleniyoruz:

Ordu düşmanlığının altında kalırsınız. Çünkü Ordu düşmanlığı  Millet düşmanlığıdır. Tarihe bakın, Ordu düşmanlarının ne hale düştüğünü görürsünüz. Kuvayı İnzibatiye kurmaya kalkanların sonunu incelemeniz hayırlı olur.

Ordu Türkiye için tehdit değildir, tehdide direnecek biricik  silahlı gücümüzdür. Türkiye, Suriye'nin kuzeyindeki ABD koridorundan tehdit ediliyor. Bu tehdide Türk Ordusu ile karşı koyacağız. Bu koşullarda  Türk Ordusunun yapısını bozmaya kalkmak, sizi vatana ihanete götürür. Bakın ABD, FETÖ'yü kurtaramadı, yarın sizi de kurtaramaz.

Sizi uyarıyoruz: Kararnameyi derhal geri alın!

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yapyorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat