"Dinsiz bir partinin adamını başkan seçtiniz"diyeceklerdi


"Dinsiz bir partinin adamını başkan seçtiniz"diyeceklerdi

A+ |Normal |A-

Son güncelleme: 07 Temmuz 2015 Salı 14:30


Hallaçoğlu "Biz eğer Sayın Baykal'ı desteklemiş olsaydık, kamuoyunda şunlar yansıtılacaktı: "Siz Baykal'ı seçtiniz, bir muhalif adı altında AKP'nin tabiriyle dinsiz bir partinin inançsız bir partinin adamını seçtiniz" diye bize yükleneceklerdi" dedi.

Küre Medya / Haber Merkezi
MHP Grup Başkan Vekili Yusuf Halaçoğlu bugün düzenlediği basın toplantısında Baykal, Meclis Başkanı seçimi öncesi Halaçoğlu'nun Gök'e "Baykal seçilebilir. Çünkü biz grubu serbest bırakacağız" iddiasına yanıt verdi.

Hallaçoğlu iddialara "Baykal dün bir programa çıktı ve benimle Levent Gök arasında bir görüşme yapıldığını ve bu görüşmede grubu serbest bırakacağımızı belirttiğimi, bir şekilde benimle ilgisi olmayan sözler sarf etti. Şimdi muhtemeldir ki izlemişsinizdir akşam. Levent Bey benden bir görüşme talep etti, aynı koridordayız. Bende buyurun gelin dedim. Görüşmemiz 5 dakikayı geçmemiştir, 3-5 dakika arasında. Burada iki konu gündeme getirildi. O sırada meclis başkanlığı seçimleri vardı, üçüncü tura geçilecekti. Bu görüşmeler sırasında başkanımız Bahçeli, açıklamayaptı “Biz üçüncü dördüncü turda bile ekmeleddin ihsanoğlu'nu destekleyeceğiz" açıklamasını yaptı. CHP, Baykal'ın seçilemeyeceği düşüncesiyle telaşlanmıştı, benimle görüşme yapmak istediler. Dördüncü tura Baykal kalınca, MHP eli mahkumdur Baykal'a oy verecektir düşüncesi içine girmişlerdi. Evet bir görüşme yaptık. Bu görüşmede, devlet bey bir de şunu ifade etti “HDP Baykal'ı desteklediğini açıklarsa biz CHP'ye oy vermeyiz" bunu biliyorsunuz devlet bey sonra yalanladı. Nitekim bana bunu söylediğinde, bende şunu ifade ettim. HDP böyle bir açıklama yapacaksa öyleyse o da yapmasın dedim. Ama kendilerine hiçbir şekilde, HDP desteklerde desteklemezse gibi konuşma yapmadığımız gibi, grubumuzu serbest bırakacağımıza dair de ifade de bulunmadım. Kendisine şunu söyledim, bunları benimle görüşmek yerine gidin Devlet Bey ile görüşün dedim. Kılıçdaroğlu, Devlet Beyden randevu alsın dedim" yanıtını verdi.

"Dinsiz bir partinin inançsız bir partinin adamını seçtiniz" diye bize yükleneceklerdi"

Biz diyoruz ki MHP ilkeli, dün söylediğiyle bugün söylediği birbirinden ayrı olmayan belli duruş içerisinde bulunmaktadır.

Biz eğer Sayın Baykal'ı desteklemiş olsaydık, kamuoyunda şunlar yansıtılacaktı: "Siz Baykal'ı seçtiniz, bir muhalif adı altında AKP'nin tabiriyle dinsiz bir partinin inançsız bir partinin adamını seçtiniz" diye bize yükleneceklerdi. Biz dedik ki, kendi adayımızı ortaya koyduk Ekmeleddin İhsanoğlu. Kimdir İhsanoğlu? CHP'nin benimsediği bir adaydı. Biz ona cumhurbaşkanlığında destek verdik. Ama meclis başkanlığında gösterdiğimiz bu aday, madem ki muhalefetten biri seçilecekti neden CHP tarafından da desteklenmedi? Eğer muhalefetten biri seçilecek deniyorsa, kendilerinin de önerdiği bir aday olarak İhsanoğlu'nu destekleselerdi.

İsmet Yılmaz'ı seçtiren aslında MHP değil, CHP'dir. Sadece MHP ortada, gelen şunu giden şunu yanlış yaptı diye ortaya konacak bir parti değildir. Biz ülkemizin milletimizin çıkarlarını, genel başkanımızın tabiriyle, önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben diyen bir ilkeyi benimsemişiz. MHP, Adalet ve Kalkınma Partisinin veya Cumhuriyet Halk Partisinin ülke çıkarlarını gözettiği yasa tekliflerine destek vermiştir. Ülke çıkarına olan konularda her zaman MHP destek vermiştir, vermeye de devam edecektir.

"Baykal seçilebilir..."

CHP'nin Meclis Başkanı adayı Deniz Baykal'ın dün akşam CNNTÜRK televizyonunda yayımlanan "Tarafsız Bölge" programında Meclis Başkanı seçimi öncesi Halaçoğlu'nun Gök'e "Baykal seçilebilir. Çünkü biz grubu serbest bırakacağız" dediğini iddia etmişti. Yusuf Halaçoğlu bu sözler üzerine canlı yayına bağlanmış, "Benim hiçbir şekilde Levent Gök'e, grubu genel başkanımızın serbest bırakacağına dair bir mesajım söz konusu olmadı" demişti. Levent Gök ise yanıt verdiği Halaçoğlu'nun, "HDP, Baykal'ı desteklediğini açıkça açıklamasın, o zaman sorun olmaz" dediğini öne sürmüştü.

Yeni Şafak

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yapyorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat