Darbe Girişimi İslami Camia ve Toplum


Darbe Girişimi İslami Camia ve Toplum

A+ |Normal |A-

Son güncelleme: 31 Temmuz 2016 Pazar 18:07


Allah’ın izin vermemesi sonucunda alçakça, canice ve insalığını yitirmiş pervasızlarca yapılmaya çalışılan darbe girişimi gerçekleşmedi.

Küre Medya / Haber Merkezi
Allah’ın izin vermemesi sonucunda alçakça, canice ve insalığını yitirmiş pervasızlarca yapılmaya çalışılan darbe girişimi gerçekleşmedi. Öncelikle bütün toplum olarak bu noktada Allah’a, böyle bir belayı başımızdan def ettiği için sonsuz hamd ve şükürlerimizi sunmalıyız. Darbe gerçekleşseydi neler olurdu insan tahmin etmek bile istemiyor, tahmin etmeye kalktığında tüyleri diken diken oluyor.

Ben genelde toplumun özelde ise sisteme “la” diyen Müslümanların meydanlara çıkmasının, alçak darbecilere direnmesinin, karşı koymasının çok yerinde bir direniş olduğunu, bugün de böyle bir şey olsa aynı refleksi göstermeleri gerektiğine inanıyorum. Zorbalara direnen kardeşerimi tebrik ediyorum. Sadece Allah rızası için çıkıp hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum.

Yanlış anlaşılmasın sakın, ilk geceden sonraki gecelerde ortaya çıkan manzarayı, düzenin ve medyanın toplumsal kalkışmayı demokrasi nöbetine devşirmesini ve ekranlardan sürekli olarak demokrasi şehitlerinin ve demokrasi nöbetlerinin dillendirilmesinin meşruluğunu savunuyor değilim. Ben derdi olan bir Müslüman olarak daha önemli gördüğüm, bana lazım olan işaretlere dikkat çekmek istiyorum. Dikkat çektiğim noktalar kanaatimce, dertlenen her Müslüman’ın zaruret derecesinde ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Tabiki bunlar benim kanaatlerim, tartışılır, kale alınır alınmaz orası başka mesele. Lakin sorumluluk sahibi bir Müslüman olarak bunları dile getirilmesi gerektiğine inanıyorum.

Öncelikle gerek sosyal medyada gerekse yazı ve makalelerde darbeyi engellemek için meydanlara inen toplumun sürekli aşağılanmasının, gizli-açık ifadelerle devamlı toplumun müşrik olup olmadığının zikredilip durulmasının, sadece Allah rızasını gözeterek zalime karşı durmak için meydanlara çıkan Müslümanların tekfire yakın söylemlerle ve harici bir zihinle ötekileştirilmesinin yanlış olduğunu düşünüyorum.

Bu arada kendi çıkarımlarımlarıyla sadece İslami endşelerinden dolayı ben karışmam, sistem içinde bir iktidar mücadelesi veriliyor diye yorumlayanlar da olabilir. Tabi bu merkezde düşünenlerinde kendilerince gerekçeleri vardır. Bu yönde hareket eden kardeşlerimizide yanlış yaptılar diyerek kınayacak değiliz. Allah herkesin niyetine göre muamele edecektir.


YAZININ TAMAMI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ>>>>>

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yapyorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat