Cumhurbaşkanı'ndan Başika açıklaması


Cumhurbaşkanı'ndan Başika açıklaması

A+ |Normal |A-

Son güncelleme: 08 Ocak 2016 Cuma 17:44


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan Başika Kampı'na yapılan saldırı hakkında konuştu.

Küre Medya / Haber Merkezi
Hz Ali Camii'nden çıkarken Başika kampına yapılan IŞİD saldırısı ile ilgili soruya cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan 18 IŞİD üyesinin öldürüldüğünü söyledi.

Türk askerlerinden yaralanan olmadığını belirten Erdoğan “Bu, Başika kampıyla ilgili atılan adımın ne kadar isabetli bir karar olduğunu ortaya koyuyor”dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları...

Başika'ya saldırı hareketi yapanların IŞİD mensubu olduğu söyleniyor. Sanırım 18'i etkisiz hale getirildi. Herhangi bir yaralanma arkadaşlarımızda söz konusu değil. Başika Kampı'yla ilgili atılan adımın ne kadar isabetli bir karar olduğunu ortaya koyuyor. Şuanda silahlı kuvvetlerimizin o üste bulunması ve oradaki subayların bu tarz durumlrada heran her şeye hazır olduğu ortada.

"BM GÜVENLİK KONSEYİ'NE MÜRACAAT EDENLER ORTADA"

Yeniden Başika'ya asker gönderilmesiyle ilgili bir soruya cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2014 sonunda Ibadi'nin Türkiye ziyaretinde de bunu konuştuk. Rusya ile Türkiye arasında sıkıntı başlayınca, Rusya-İran-Irak-Suriye dörtlüsü olarak Bağdat'ta ofis oluşturunca olumsuz şeyler başladı. BM Güvenlik Konseyi'ne müracaat edenler ortada. Türkiye'nin yaptığı tüm işler uluslararası hukuk çerçevesinde" dedi.

DÜNYA ALDATILMAK İSTENİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin uluslararası hukuka göre hareket ettiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

"İşte Suriye'de Rusya'nın yaptıkları. Rusya ne diyor? 'Biz Suriye hükümeti çağırdığı için oradayız' diyor. Şu anda Suriye'deki hükümet meşru bir hükümet değil ki... 'Efendim Birleşmiş Milletler öyle kabul ediyor'. Öyle kabul edebilir. Ama siz her çağrıldığınız yere gitmek zorunda değilsiniz. Yani Gürcistan'a niye girdiniz zamanında. Çağrıldığınız için mi girdiniz? Ne işiniz vardı Gürcistan'da? Ukrayna'ya çağrıldığınız için mi girdiniz? Niçin girdiniz Ukrayna'ya? İnsana sorarlar bunu değil mi? Şimdi aynı durum bakıyorsunuz Suriye'de oluyor. Suriye'de diyorlar ki, 'Biz DAEŞ'e karşı orada mücadele veriyoruz'. Hayır. Rusya şu anda DAEŞ'e karşı Suriye'de mücadele vermiyor. Tam aksine orada ılımlı muhalefete karşı, hepsinden öte şu anda oradaki Türkmen soydaşlarımıza yoğun bir şekilde Türkmen dağlarında... Dün ben Bayırbucak Türkmenlerini kabul ettim, temsilcilerini kabul ettim. Liderlerini kabul ettim. Onlarla görüşmem oldu. Hepsi açıkça anlatıyorlar.'Yoğun bir şekilde şu anda bizim köylerimizi vuruyorlar' diyorlar. Yapılan iş şu anda bu. Maalesef ciddi manada bir dezenformasyonla dünya aldatılmak isteniyor. Ama tabi dünya da bunu pek şu anda kabullenmek istemiyor.

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yapyorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat