Cizre ve Silopi'de 9 PKK'lı etkisiz hale getirildi


Cizre ve Silopi'de 9 PKK'lı etkisiz hale getirildi

A+ |Normal |A-

Son güncelleme: 02 Ocak 2016 Cumartesi 16:30


Şırnak Cizre'de ve Silopi'de süren operasyonlarda 9 PKK'lı etkisiz hale getirilirken, birçok el yapımı patlayıcı imha edildi.

Küre Medya / Haber Merkezi
Şırnak Cizre'de ve Silopi'de süren operasyonlarda 9 PKK'lı etkisiz hale getirilirken, birçok el yapımı patlayıcı imha edildi.

Genel Kurmay Başkanlığı bölgede süren operasyonlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Bölgede haftalardır süren askeri operasyonlarda PKK'ya ait birçok silah, mühimmat ve techizat ele geçirildi. PKK'nın sığınakları, saklandığı yerler ve tuzakladığı birçok el yapımı patlayıcı imha edildi. TSK konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

CİZRE'DE ÜÇ PKK'LI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Şırnak / Cizre’de devam eden operasyonda;

- Üç PKK Örgütü mensubu militan etkisiz hale getirilmiş, üç PKK Örgütü mensubu militan sağ olarak ele geçirildi. Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen PKK'lı sayısı 179’dur.
- Dört El Yapımı Patlayıcı imha edilmiş, yedi barikat kaldırılmıştır. 

SİLOPİ'DE 5 PKK'LI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Şırnak / Silopi’de devam eden operasyonda; 

- Beş PKK Örgütü mensubu militan etkisiz hale getirildi. Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 27’dir. 
- 15 El Yapımı Patlayıcı imha edilmiş, yedi barikat kaldırılmış, iki hendek kapatılmış, 
- Bir av tüfeği ele geçirilmiştir. 

SUR'DA BİR PKK'LI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Diyarbakır / Sur’da devam eden operasyonda; 

- Bir PKK Örgütü mensubu militan etkisiz hale getirildi. Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 55’dir.
- üç barikat imha edilmiştir. 
PKK mensubu militanlar tarafından bir okul kundaklanmıştır. 

NUSAYBİNDE ÇATIŞMA

Mardin / Nusaybin’de, hududu geçmeye çalışan PKK Örgütü mesubu militanlarla çıkan çatışmada; altı piyade tüfeği şarjörü, 210 piyade tüfeği fişeği, bir piyade tüfeği kasaturası, bir keskin nişancı dürbünü, bir el bombası, iki fotoğraf makinası, iki telsiz ve bir adet sözde PKK Örgütü kimlik kartı ele geçirilmiştir. 

ŞIRNAKJ'TA BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Şırnak’ta, PKK Örgütüne yardım ve yataklık yapan bir şahıs gözaltına alınmış, evinde yapılan aramada, bir tabanca, 14 tabanca fişeği, üç cep telefonu, iki bilgisayar, iki SİM kart ve iki veri depolama aygıtı ele geçirilmiştir. YABANCI UYRUKLU ÜÇ ŞAHIS YAKALANDI

Gaziantep ve Kilis’te, Suriye’den Türkiye’ye sınırı yasa dışı yollarla geçmeye çalışan ve DEAŞ Örgütü mensubu olduğu değerlendirilen yabancı uyruklu üç şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yapyorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat