Çin zulmü Doğu Türkistan'da sınır tanımıyor


Çin zulmü Doğu Türkistan'da sınır tanımıyor

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 16 Haziran 2015 Salı 11:34


66 yıldır Komünist Çin işgali altındaki Doğu Türkistan’da kızıl zulüm her geçen gün katlanarak artmaya devam ediyor.

Küre Medya / Haber Merkezi
66 yıldır Komünist Çin işgali altındaki Doğu Türkistan’da kızıl zulüm her geçen gün katlanarak artmaya devam ediyor. İşgalci Çin Doğu Türkistan ‘da 1 asırda milyonlarca Müslümanı katlederken milyonlarcasını da demir parmaklıkların arkasında yaşamaya mahkum etti.

Geçmişte birçok Doğu Türkistanlı Müslümanı hapse mahkum eden İşgalci Çin’in, günümüzde sudan sebepler ile uzun seneler boyunca hapse makhum ettiği Doğu Türkistanlı Müslümanların sayısının 300 bini aşkın olduğu tahmin ediliyor

İşkencesi ile ün salmış olan Çin’in, hapishaneleri Doğu Türkistanlı Müslümanlar için tam bir çile hane niteliğinde. İşgalci Çin tek kişilik hücrelerde tuttuğu, ve hapisten çıkana dek hiç bir yakını ile görüşmesine izin vermediği bir çok Müslümana akla hayale gelmez ağır işkenceler uyguladı ve bazı Doğu Türkistanlı Müslümanlar bu işkenceler altında can verdi.

Ağır işkenceler etmekle yetinmeyen İşgalci Çin tutukladığı Doğu Türkistanlı birçok Müslümanı ekonomik çıkarı için kullanıp organlarını çıkararak, kendi vatandaşlarına satıyor.

BULAŞICI HASTALIKLARI AŞILIYOR 

Tüm bunlarla da yetinmeyen Çin, tutukladığı ve daha sonra serbest bıraktığı Doğu Türkistanlı Müslümanlara Aids gibi bulaşıcı ve ölümcül hastalıkları aşılayarak,Doğu Türkistanlı Müslümanların arasında ölümcül hastalıkları yaymak için uğraş veriyor

İşgalci Çin’in işkence merkezi olan hapishanelerinde tüm bunlar olurken, Doğu Türkistanlı Müslümanlar için ölüm tutsaklıktan daha sevimli bir hale geliyor ve Uygur bir Müslümanın hapse düşmesi başına gelebilecek en büyük felaketlerden biri oluyor.UYGURLAR SUDAN SEBEPLERLE TUTUKLANIYOR 

Ama maalesef İşgalci Çin her yeni günde bir çok Doğu Türkistanlı Müslümanı sudan sebepler ile tutukluyor.

5 gün önce telefonlarında Kuran-ı Kerim kaydı bulundurdukları gerekçesiyle 5  Doğu Türkistanlı  Müslümanı tutuklayan ve 2 tanesine 2 şer yıl hapis cezası veren Çin, en son olarak Eylül ayında telefonunda dini resim bulundurduğu için tutukladığı  Sadrettin Aki adlı  Uygur gence 7 yıl hapis cezası verdi.

 

OYUN KARTLI TEHDİT

Doğu Türkistan’ın cadde ve sokaklarına  astığı  afişler ile sürekli yasaklar getirerek, caddelerde   ve sokaklarda gezdirdiği tanklar ve ağır silahlı askerler ile  Doğu Türkistanlı Müslümanların üzerinde psikolojik bir baskı oluşturmaya çalışan  Çin,  en son olarak akıl almaz bir uygulamaya daha imza attı

Bölgeden gelen en son haberlere göre işgalci Çin Doğu Türkistan’da Uygurca ve Çince  tehdit mesajları içiren oyun kartları dağıttı

Çin’in Doğu Türkistan’da dağıttı kartların üzerinde  Uygurca ve Çince  olarak   “Eğer hükümete karşı çıkacak olursan senin sonunda böyle  olur ” yazıyor.

 

KASAPLARIN SATIRLARINI TEZGAHA ZİNCİRLE BAĞLAMASI MECBUR

Alınan son bilgilere göre, Doğu Türkistan’da işyerlerinde bulunan kesici aletlerin sadece tezgah boyunda olabilecek kadar kullanılmasını sağlayacak zincirlerle tezgahlara zincirlenmesi ve zincirlerin çözülemeyecek şekilde körlenmesi şartı getirildi.

Özellikle kasapların satırları ve büyük bıçakları üzerinde hassasiyetle duran Çinli yetkililer, gerekli talimatlara uymayanlar hakkında cezai işlem uyguluyor.

KADINLARIN ETEKLERİNİN BOYLARI KESİLİYOR

Çin polisi tarafından uzun pardüse ve etek giyen kadınların yolda durdurularak etekleri kısaltılıyor ve kadınların uzun kıyafetler giymesi yasaklanıyor.

Bilindiği gibi daha önce de, açık alanlarda namaz kılmak ve Kur’an okumak ta yasaklanmış, yasağa uymayanlar hakkında ağır yaptırımlar getirilmişti.


Yukarı Dön

İlgili Videolar


Etiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat