Cebel-i İslam Taburu:'Acınız acımız, kanınız kanımızdır'


Cebel-i İslam Taburu:'Acınız acımız, kanınız kanımızdır'

A+ |Normal |A-

Son güncelleme: 21 Temmuz 2016 Perşembe 23:00


Cebel-i İslam Taburu Medya Ofisi Türkiye'de yaşanan darbe girişimiyle ilgili bir mesaj yayınladı.

Küre Medya / Haber Merkezi
Direkt olarak Türk kamuoyuna hitap edilen mesajda, neden gecikildiğine dair de açıklama yapıldı.

İşte o açıklama:

"Türkiye'deki kardeşlerimiz! Lazkiye bölgesinde düşmana karşı ribat bekleyen kardeşleriniz olarak savaşın çetinliğinden ve üzerimize yağan bombalardan ötürü sizlere bu mesajı ancak iletebiliyoruz. Bu nedenle bizleri mazur göreceğinizi umuyoruz. Sizler, 15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbe ve işgal girişimine karşı sokaklara döküldünüz. Milyonlarca kardeşimizi sokaklarda dillerinde tekbirlerle gösteren videoları gördüğümüzde ve tekbir getiren kardeşlerimizin üzerine yağan bombaların seslerini o görüntülerde işittiğimizde sizinle kardeş olduğumuzu bir kez anladık. Müslümanlar olarak bir azası eza çektiği zaman tamamı acı duyan bir vücut gibiyiz. Size dokunan acı bize de dokunmuştur. Çünkü bize dokunan acıların sizlere de dokunduğunu biliyoruz.

Kardeşlerimiz! Uçaklar, tanklar ve halkın üzerine ateş açan askerleri görünce hepimizin akıllarına elli yıldır bu Suriye'deki kardeşlerinizi zulüm altında tutankatil ordu aklımıza geldi. Üzerinize çevrilmiş tank namlularını gördüğümüzde de Allah'ın sizlerin ayaklarını sabit kılmasını dilemekten başka elimizden bir şey gelmedi. Milyonlarca Müslüman kardeşimiz sokaklarda tankların üzerine yürüdü ve yüzlerce kardeşimiz de tankların önünde, uçak bombalarının altında yahut zalimlerin kurşunları ile Rabbine kavuştu. Bu vesileyle size şunu söylemek istiyoruz: Kardeşlerimiz, dökülen kanlarınız bizim kanımız gibidir. Acıyan canlarınız bizim canımız gibidir. Kaybettiğiniz hayatlarınız bizim hayatımız gibidir.

Allah'tan Türkiye'de katledilen bütün kardeşlerimizi katında ecirlendirmesini ve yaralı kardeşlerimize de şifa vermesini dileriz. Allah'tan, bizlerin Suriye'de her gün yaşadığı korkuyu uçaklarla ve tanklarla size yaşatan işgal güçlerinin oyunlarını bozmasını dileriz. Allah'tan, Allah için sokaklara çıkan kardeşlerimize güç vermesini dileriz. Bizler, dualarımızda sizleri unutmuyoruz. Sizlerden temennimiz her gün bombalar altında bulunan Müslüman kardeşlerinizi dualarında unutmamanızdır.

17 Şevval 1437 / 21.07.2016

Timetürk


Yukarı DönEtiketler:

Yorum yapyorum

Yorumlar

Kemal Songür
22.07.2016 01:05
selam ve dua ile.
Eyvellah güzel yürekli yiğit kardeşlerimiz, Rabbimizin nusreti ümmetin üzerine olsun, laneti zalimlerin üzerine olsun. Sizlerin acısı ve imtihanı bizlerle kıyaslanmaz, ümmetci duruşa selam olsun.
Yorum yapyorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat