"Bu tavır birleştirmez böler"


"Bu tavır birleştirmez böler"

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 30 Ocak 2018 Salı 12:55


Furkan Vakfı'na yönelik operasyonlara tepkiler gelirken yazar Hamza Er'de sürecin içerisindeki ellere ikaz ve uyarılarda bulundu.

Küre Medya / Haber Merkezi
Bu operasyonların gerekçesini sorgulayan Er, muhalif bir duruşun, eleştirel yaklaşımların sabah koç başları ile baskın yapılmasına gerekçe olamayacağını ifade ediyor. Hamza Er, daha yeni gelen çağrıya uyarak emniyete ifade veren, evi, vakfı açık ve ortada olan birisine bu yönlü bir operasyonun arkasında hangi emellerinin saklı olduğunun düşünülmesi gerektiğini ifade etti.

Hamza Er'in açıklaması:

Furkan Vakfı'na operasyon yapılmış!

Bu operasyonların gerekçesi nedir? Vakfın yürüttüğü muhalif duruş mu, eleştirel yaklaşımları mı? Yoksa bilmediğimiz büyük bir suçu mu var; "sabah koç başlarıyla evlerine, vakıflarına baskın yapacak kadar" özel, gizli bir kabahatleri mi var?

Varsa, suçu ispatlanıncaya kadar herkes masumdur ilkesi nereye gitti? Furkan Vakfı ve Alparslan Kuytul'un gözaltına alınmaları ve medyada itibarsızlaştırmaya dönük teşhirleri doğru mu, adil mi?


Yarın bir şey yok serbestsiniz dediklerinde bu vakfın yürüttüğü çalışmalara toplumun bakışı düzelecek mi? Oluşan tahribatın sorumluları bedelini ödemeye razı mı?

Usulünü, üslubunu seversiniz, sevmezsiniz, çalışmalarının içeriğine katılırsınız katılmazsınız, o ayrı; -bizim de ciddi eleştirilerimiz vardır bazı söylem ve anlayışlarına- ancak konu sadece buysa ve bundan dolayı yaşam hakkı vermemek, konuşma, yazma, çalışma imkanlarını ellerinden almak, iddiasında bulunulan özgürlük ve insan hakları değerleriyle uyuşuyor mu?

Bu ülkede her türlü anlayış, sapkın veya şiddete meyilli olsa da örgütlenme ve fikirlerini ifade etme fırsatı buluyorken, İslami değerlere sahip bir yapının toplum gözünde itibarsızlaştırılmasına dönük linçin hedefi nedir?

Bu süreç netleşinceye kadar tüm kesimlerden sağduyulu, temkinli ve merhametli yaklaşmalarını beklemeliyiz...

İtham ve linç kültürü sağlıklı değildir, birleştirmez, böler...

Hamza Er bu paylaşımıyla ilgili gelen yorumlara da şu cevapları verdi:

Koç başlarıyla uzun namlulu silahlarla baskın yapmak ve web sitelerini erişime kapatmak nasıl olur? Çağırılsa kendisi kalkıp gider ifade verir, varsa net bir suçu zaten tutuklayıp yargılayıp cezanı kesersin... Işid zihninin, Oktarcıların, dhpc ve benzerlerinin alabildiğine propagandalarını yaptığı bir zeminde, içeriğinde sadece ilmi yayınlar olan bir siteyi kapatmak nasıl görülmelidir... Eğer konu sadece yapılan eleştirilerse kusura bakmayın ama bunun daha şiddetlisini Ebu zer Hz.Osman'a yapmıştı...

Ben fikirlerimi trol videoları üzerinden oluşturmuyorum. Bugün; herkesi dinleyip montaj veya gerçek kaset-tapelerle ön darbeye kalkışmayı nasıl eleştiriyorsak, konuşmalardan, videolardan kesilen parçalarla suçlar isnad etmekten de de o kadar rahatsızlık duymak gerekir.

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat