Binlerce Kişi İncirlik'e Yürüdü: Darbeci Amerika'ya Mesajımız Var


Binlerce Kişi İncirlik'e Yürüdü: Darbeci Amerika'ya Mesajımız Var

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 30 Temmuz 2016 Cumartesi 02:23


Adana'da binlerce kişi,'Darbenin merkez üssü İncirlik'e yürüyoruz' ve'Darbeci Amerika'ya mesajımız var' sloganıyla İncirlik Üssü'ne yürüdü.

Küre Medya / Haber Merkezi
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Başkanı Salih Turhan, darbe girişiminde cuntacıların kontrolündeki F-16 savaş uçaklarına havada yakıt ikmali yapan tanker uçakların havalandığı Adana'daki İncirlik Üssü'nü istemediklerini söyledi.

'Darbenin merkez üssü İncirlik'e yürüyoruz' ve'Darbeci Amerika'ya mesajımız var' sloganıyla Merkez Park'ta toplanan AGD üyeleri, uzun araç konvoyuyla İncirlik Üssü yakınlarındaki bulvara gitti. Saadet Partisi ile çeşitli sivil toplum örgütlerinin de destek verdiği eylemde toplanan binlerce kişi,'Kahrolsun ABD','Kahrolsun İsrail' sloganları attı.'Bir milletin asıl gücü tankı, topu, tüfeği değil imanlı ve inançlı evlatlarıdır. Aziz milletimize karşı yapılan hain darbe girişimini reddediyoruz' yazılı pankart taşıyan grup, ABD ve İsrail bayrakları yaktı."FİTNENİN MERKEZ ÜSSÜ"

Kanlı darbe girişimi ile ilgili birçok haber kaynağında ABD'li bir generalden bahsedildiğini dile getiren Turhan, "Bu ABD'li general 15 Temmuz öncesi iki kez gizlice Türkiye'yi ziyaret ediyor. Erzurum'da ve Adana'da darbecilerle gizli görüşmeler yapıyor. Yine CIA tarafından oluşturulan bir ekibin Nijerya ile Türkiye arasında en az 6 ay süren para trafiği gerçekleştirmesinden bahsediliyor. Bu paralarla bir kısım insanın darbeye ikna edildiği konuşuluyor. İncirlik Üssü ifsadın, fitnenin merkez üssüdür. 15 Temmuz İncirlik Üssü'nün gerçek yüzünü ortaya çıkarmıştır" dedi.

Kur'an-ı Kerim'in de okunduğu eylemde AGD Genel Başkanı Salih Turhan bir konuşma yaptı. İncirlik'te eylem yapmaya karar verdiklerinde bazı kişilerin kendilerine'Neden İncirlik Üssü'nden yapıyorsunuz? İncirlikten kalkan uçaklar IŞİD'i vurmaya gidiyor. Siz onlara mı karşısınız' gibi ifadeler kullandığını ve bundan dolayı çok üzüldüklerini belirten Turhan, şunları söyledi:"İSRAİL'İ MUHAFAZA ETMEK İÇİN"

"Bu İncirlik Üssü'nden 1954'ten bugüne kadar Türkiye'yi muhafaza etmek için değil, İsrail'i muhafaza etmek için uçaklar kalkmış oldu. Bu İncirlik Üssü'nden 11 Eylül meselesinden sonra Amerika'yı muhafaza etmek, Afganistan ve diğer taraflardaki Müslümanlara kurşunlar yağdırmak üzere bombalar yüklediler. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki bu İncirlik Üssü'nden 4 bin 990 tane sortiyi Amerikalılar Irak'taki 1,5 milyon Müslüman kardeşimiz katletmek için yaptı. Bu üssü bizim kabul etmemiz mümkün değil. Hamdolsun bizler özgür ve bağımsız bir ülkeyiz. Allah aşkına bu bağımsız olan ülkenin içerisinde bu NATO Üssü'nün, Amerikan Üssü'nün ne işi var? Biz bunu kabul etmiyoruz.""DARBE GİRİŞİMİNDE KULLANILDI"

15 Temmuz'da yaptığı darbe girişiminde İncirlik Üssü'nün de kullandığını ifade eden Salih Turhan, "Bu İncirlik Üssü'nden kalkan ikmal uçakları Ankara'daki, İstanbul'daki F-16'lara yakıt taşıyan uçaklar oldu. Bunu kabul eder mi Adanalı kardeşim? İşte biz bu yüzden buradayız" diye konuştu.

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat