Beşiktaşlılardan İskoç taraftarı duruşu bekleniyor


Beşiktaşlılardan İskoç taraftarı duruşu bekleniyor

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 22 Şubat 2017 Çarşamba 20:07


Beşiktaş, Siyonist İsrail takımı Hapoel Beer Sheva ile istanbul'da karşılaşacak. İskoç Celtic taraftarı İsrailli takımı böyle karşılamıştı. Mavi Marmara gemisine saldırıp büyük bir katliam yapan Siyonist İsrail, tüm yolcuları Beer Sheva'da kurulan hapishanelere götürmüş ve burada bekletmişti.

Küre Medya / Haber Merkezi
Beişiktaş, Uefa Avrupa Ligi'nde Siyonist İsrail temsilcisi Hapoel Beer Sheva takımı ile karşılaşacak. İlk maçtan Beşiktaş 3-1 galip ayrılmıştı.
 
Maçın nasıl bir atmosferde oynanacağı merak konusu.
 
Hapoel Beer Sheva takımı Ağustos ayında İskoçya'nın Celtic takımı ile karşılaşmış, Celtic taraftarları stadyumu adeta Filistin için miting alanına çevirmişti.
 
İskoçya'da kuruluşundan bu yana genel olarak sol ideolojiye sahip kesimlerin ve işçilerin desteklediği Celtic Futbol Kulübü, Siyonist İsrail kulübünü Filistin bayraklarıyla karşılamıştı.
 
İsrail'in Londra'da bulunan büyükelçiliği, Celtic taraftarlarını Filistin bayrağı açmamaları konusunda uyarmışsa da facebook üzerinden örgütlenen Celtic taraftarları, Filistin bayrağını "Filistin, Celtic ve adalet" için dalgalandıracaklarını duyurmuş ve bu eylemlerini gerçekleştirmişlerdi.
 
Filistin bayraklarıı açtıkları için UEFA'nın ceza verdiği Celtic taraftarı, cezaya rağmen Filistin'e desteğini sürdürmüştü.
 
Uefa'nın verdiği para cezasını kendi aralarında toplayan taraftarlar, cezanın iki katı para toplayıp, cezadan artan parayı Filistinliler için tıbbi yardım ile Beytüllahim'deki Aida Mülteci Kampı'na yardım dağıtmışlardı.