Berberoğlu'na tanınan ayrıcalık 28 Şubat mağdurlarına da tanınacak mı?


Berberoğlu'na tanınan ayrıcalık 28 Şubat mağdurlarına da tanınacak mı?

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 15 Ekim 2017 Pazar 10:30


Müslümanların defalarca başvuruda bulunduğu "yeniden yargılanma" talepleri sürekli olarak reddedilmesine rağmen Enis Berberoğlu'na tanınan bu inisiyatif şimdi Müslümanlara tanınacak mı sorusunu akıllara getirdi?

Küre Medya / Haber Merkezi
Chp Milletvekili gazeteci-yazar Enis BERBEROĞLU Mit tırları'nın görüntülerini Can Dündar'a servis ettiğinden dolayı "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini, siyasal ve askeri casusluk maksadiyla açıklamak" suçundan mahkumiyetine karar verilmişti. Önce "Müebbet hapis" cezasına çarptıran mahkeme indirim uygulayarak cezayı 25 yıla indirdi.

25 yıl ceza alan Enis Berberoğlu'nun avukatları  istinaf  başvurusunda bulunarak yeniden yargılanma talebinde bulunmuş, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Berberoğlu'na verilen "devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askeri casusluk maksadıyla açıklamak" suçundan 25 yıl hapis cezasına ilişkin cezanın bozulmasına karar vermişti.

Enis Berberoğlu'nun cezasının kaldırılması için Chp lideri Kemal Kılıçdaroğlu Ankara'dan İstanbul'a "Adalet yürüşü" tertip etmiş ve kararın bozulmasını talep etmişti.
 
Enis Berberoğlu hakkında alınan karar bozuldu ve yeniden yargılanma sürecine girildi. Yıllardır esaret altında kalan mağdur ve mazlum durumdaki Müslümanların defalarca başvuruda bulunduğu "yeniden yargılanma" talepleri sürekli olarak reddedilmesine rağmen Enis Berberoğlu'na tanınan bu inisiyatif şimdi Müslümanlara tanınacak mı sorusunu akıllara getirdi.Bütün 28 Şubat mağdurlarının beklediği inisiyatif eğer Enis Berberoğluna tanınıyorsa neden diğerlerine tanınmıyor.Mesele meydanlara çıkıp bağırmaksa, ellerine pankartlar alıp miting düzenlemekse veyahut Ankara'dan İstanbul'a yürümekse biz dünyanın etrafında mazlum ve mağdur Müslümanlar'da zulümden kurtulsun diye tur atmaya hazırız.Enis Berberoğlu nasıl bu ülke'de yaşayan bir bireyse, Türkiyede yaşayan tüm 28 Şubat mağdurlarıda aynı şekildedir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kazakistan dönüşü uçakta gazetecilere açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 28 Şubat'ta haksız yargılanmaların olduğunu söylerken kendisinin de idamının istendiğini söyledi.

8 Şubat'ta idamdan son anda Kurtulduğunu söyleyen Erdoğan' (28 Şubat yargı kararları) Mağduriyetlerin giderilmesini hatırlatma hususunda tabii ki medyaya da önemli görev düşüyor dedi.

Bu mağduriyetlerin toplumun her kesimi tarafından bilindiği dikkate alındığında medya'nın üzerine düşeni yaptığı aşikardır. Bundan sonra atılması gereken adım yetkililerin adımıdır.


 
FETÖ Terör örgütü tarafından suçsuz olmasına rağmen kurulan kumpaslarla hayali senaryolarla zindanlara giren bu insanlar en yakın zamanda somut adımların atılmasını beklemektedir.Yukarı Dön

İlgili Videolar


Etiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat