Belediyeler İsrail malına karşı boykota başladı


Belediyeler İsrail malına karşı boykota başladı

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 21 Temmuz 2014 Pazartesi 10:07


İsrail mallarına karşı anlamlı bir boykotta Gaziantep Şahinbey Belediyesinden geldi...Denizli, Nevşehir, Antalya Kepez, Başakşehir, Erzurum,Safranbolu,Ordu,Bağcılar,Ümraniye,Üsküdar,Esenler,Sultanbeyli ve Elazig belediyeleri kendilerine bağlı tesislerde boykot ürünlerini kullanmayacaklarını açıkladı.

Küre Medya / Haber Merkezi
Rami Levi ve Blue Square, Türk firmalarının ürünlerini raflarından kaldıracaklarını, ancak Türkiye'de üretilen ama kendi markalarını taşıyan ürünleri, stokları bitene kadar satmayı sürdüreceklerini de kaydetti.İsrail'in Kanal 10 Televizyonu, süpermarket zincirlerinin bu kararının Türkiye için yaklaşık 93 milyon dolar dolayında kayıp anlamına geleceğini öne sürdü.İsrail katliam yapıp bu kararı alırken Türkiye'de ise herhangi bir kurumsal ses çıkmıyordu. Türkiye'nin ihtiyacı olan o kurumsal ses Şahinbey belediyesinden geldi

İsrail mallarına karşı anlamlı bir boykotta Şahinbey Belediyesinden geldi...Mazlum Filistin halkına karşı vahşice saldıran Terörist devlet İsrail tarafından üretilen malları karşı boykot başlatıldığını duyuran Şahinbey Belediyesi Başkanı Mehmet Tahmazoğlu şu mesajı takipçileriyle paylaştı..

"Şahinbey Belediyemizin Sosyal tesislerine ve sosyal marketimize İsrail mallarının girişi kesinlikle yasaktır."

Yayınlanan bu mesajın ardından bir çok takipçisi tarafından tebrik edilen Şahinbey Belediyesi Başkanı Mehmet Tahmazoğlu bu boykata tüm halkı davet etti..

Timetürk olarak sayın Tahmazoğlu'nun şahsında tüm Şahinbey halkını kutluyoruz. Lafla peynir gemisi yürütenlere karşı dik duruşunuzla çok büyük ders verdiniz. Bu bilinç için Allah sizden razı olsun, cesaretiniz inşallah herkese ders olur. Belediyelerin sosyal tesislerinde, devlet misafirhanlerinde bu uygulama başlasa eminiz ki sokaklara kadar yansır.

Okuyucularımızdan sayın Tahmazoğlu'nun twitter adresinden @mtahmazoglu onu desteklemeye çağırıyoruz

DİĞER BELEDİYELERDE HEMEN BOYKOTA KATILDI

İsrail'in 15 gündür devam eden Gazze katliamlarına dünyada en çok büyük Türkiye'den yükseliyor. Protesto gösterileri ve siyasi tepkilerin yanında İsrail'e karşı kitlesel yaptırıma geçildi. Sosyal medyada başlatılan İsrail menşeli ürünlere karşı boykot kararına çok fazla sayıda esnafın peşinden belediyeler de yer aldı.

Erzurum ve Ordu Büyükşehir belediyelerinin tesislerinde İsrail menşeli Coca Cola Company ve Algida ürünleri satmama kararına İstanbul'dan Başakşehir, Ümraniye,Esenler,Elazig ve Üsküdar,Sultanbeyli belediyeleri de yer aldı. Boykot yaptırımını belediye başkanları bizzat kendi twitter hesaplarından konuştu.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İsrail ürünlerini kullanmadıklarını ve bundan akabinde da kullanmayacaklarını açıklayıp "İsrail ürünlerini almayın" duyurusu yaptı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ise kuruluşundan bu yana belediyenin sosyal tesislerinde Coca Cola ve benzeri ürünkeri satılmadığını açıkladı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de yayınladığı mesajda İsrail ve işbirlikçi sermaye çevresini boykot ettiklerini belirtip ürünlerini satmadıklarını ifade etti.

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat