Başı kesilen kimse yok!


Başı kesilen kimse yok!

A+ |Normal |A-

Son güncelleme: 17 Temmuz 2016 Pazar 17:57


Yalan ve saçma iddia çürütüldü. İstanbul Adli Tıp kayıtlarında başı kesilerek öldürülen herhangi bir kimsenin bulunmadığı öğrenildi.

Küre Medya / Haber Merkezi
İstanbul Adli Tıp kurumuna 15 Temmuz'daki darbe girişimi sürecinin ardından 99 cenaze geldi, bu cenazelerin 90 tanesinin kimlikleri tespit edilerek ailelerine teslim edildi. 9 cenazenin ise kimlik tespit işlemleri devam ediyor. Bu 9 cenazeden 5'inin kimliğinin tespit edilemediği, 1'inin Fas'lı Jouad Merroune olduğu kaydedildi. Kimliği tespit edilemeyen cenazelerin asker mi yoksa sivil mi oldukları araştırılıyor.

Öte yandan 100 kişinin dışında trafik kazası sonucu hayatını kaybeden 2 kişinin de protestolara katılıp dönüş yolunda hayatını kaybettikleri değerlendirildiği belirtildi.

Cenazelerin İstanbul'da köprü üzerinde, Saraçhane'de, Saraçhane'deki Belediye Binasında ve İstanbul'un çeşitli noktalarında darbeciler tarafından öldürülen 99 vatandaşa ait olduğu belirtildi. Darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenler arasında çoğunluğu sivil vatandaş olan zabıta, polis ve darbeci askerlerin de bulunduğu öğrenildi.

ADLİ TIP KAYITLARINDA BAŞI KESİLEREK ÖLDÜRÜLEN KİMSE YOK

Öte yandan darbe girişiminin olduğu günün ardından özellikle sosyal medyada dolaştırılan'Başı kesik asker' cenazesi ile ilgili de Adli Tıp kayıtlarında herhangi bir bilgiye rastlanmadı. 99 cenaze arasında başı kesilerek öldürülmüş herhangi bir sivil veya askerin bulunmadığı belirtildi.

Sosyal medyada ayrıca başı kesilerek öldürüldü diye dolaşan fotoğraf ve görüntülerin 2006'da askeri araç kazasındaki görüntüler olduğu da konuşuluyor.

Yukarı DönEtiketler:

Yorum yapyorum

Yorumlar

Kemal Songür
17.07.2016 23:53
...
Bu paranoya sahiplerinden biri Rahmi Yolcu'dur, facebook'una bakılabilir. Sokağa inenlerle dalga (bunca ölüm olmasına rağmen) geçmekten adeta zevk alan bu tiplerdir, birçok yerde bu tiplerin yaptığı çıkışlar yüzünden müslümanlar birbirlerine beddua etmekteler. Allah için tanıyanlar varsa uyarsınlar.
Kemal Songür
17.07.2016 18:41
...
Paranoyak kimileri, darbecilerle darbeye maruz kalanları/halkı aynı kefeye koyup biz hepsine karşıyız diyen, diriliş dizisi seyredip ALP'çilik oynamakla alay edip sokağa çıkanların tamamını genelleyerek laisizm/demokrasi savunuculuğu ile suçlayıp mühürleyen, sözcü gazetesi gibi yavşaklardan haber alıntısı yaparak erlerin kafası kesildi haberini facebook'una taşıyan, darbecilere değil itiraz edenlere höyküren yurdum ''radikal müslümanı'' bol miktarda vardır. Hele bu darbeyi de Tayyib'e fatura edenleri ve senaryo/tiyatro olarak niteleyip kafayı yiyenleri görmekteyiz.
Bu tipolojilerin komploculukları ''komplo teorisi'' felsefesini bile çokta aşmıştır. Bu kafalar mı sahih dini bu halka anlatacak? çok yazık.
Yuh artık demek lazım gelir bu küçük beyinlilere..
Yorum yapyorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat