Bahçeli: Peygamberin mukaddes mesajı hepimizi hidayete ulaştırsın


Bahçeli: Peygamberin mukaddes mesajı hepimizi hidayete ulaştırsın

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 14 Nisan 2013 Pazar 18:19


Diyanet İşleri Başkanlığının tertip ettiği Kutlu Doğum etkinliklerinde konuşmasında "Şirke kayanların Peygamberin mesajıyla irkildiklerini" söyleyen Bahçeli Amin dedirten dua'da bulundu.

Küre Medya / Haber Merkezi
MHP lideri Devlet Bahçeli'nin konuşmasında öne çıkanlar:

İnsanlığın her döneminde Allah’u Teala’nın varlığını, birliğini, emir ve yasaklarını, iman ve inanç kaidelerini, bizzat yaşayarak tebliğ eden Peygamberler insanca yaşamanın, insan onurunun ve insani asaletinin temsilcileri olmuşlardır.

Ve elbette ümmeti olmaktan onur duyduğumuz iki cihan serveri Efendimiz Hz. Muhammed Aleyhisselam insanlık âlemini onurlandırmış, insanlığın umudu olmuştur.

Resulü Ekrem Efendimiz, yaklaşık 14,5 asır evvel cahilliğin ortamına nur topu gibi inmiş, ihlâsla müzeyyen çağrılarıyla insanlığın önüne düşmüş, affın, eşitliğin ve keremin tebliğini yapmıştır.

Şirke kayanlar, yanlış itikatların peşine düşenler, zalimliğin ve caniliğin dibini boylayanlar O’nun sözleriyle irkilmiş, O’nun davetiyle titremiş ve O’nun dokunuşuyla sarsılmışlardır.

İnsan onurunu hiçe sayanlar, insana saygıyı yabana atanlar, putların ardından gidenler, kız çocuklarını diri diri mezara koyanlar O’nun sayesinde hak yolunu bulmuşlar, hakikat çizgisini keşfetmişler, rahman ve rahim olan Allah’ı tanımışlardır.

Hira Dağı’ndan inen mübarek vahiy, insanoğluna onurlu olmayı göstermiş, bu kutsi miras Efendimizin nefesiyle öğretilmiştir.

Bir ve samet olan, doğmayan, doğurulmayan, misli ve benzeri de bulunmayan, her şeye kadir Allah’ü Teala’ya iman, bağlılık ve yakınlık O’nun yılmayan iradesiyle yayılmış ve manevi azap içinde kıvranan gönüllere ulaştırılmıştır.

Peygamberimizin tebliğ ettiği “Tevhit Akidesi” müminlere sancak olmuş, bu şekilde son Hak dini İslam’ı hamd olsun kıtalara taşımış, insanlığın kurtuluş umudu haline getirmiştir.

Efendimiz insanlığa kılavuz olmuş, ümmeti ve ashabı için fani ömrünü feda etmiş, inançlarından en ufak taviz vermemiştir.

Ne mutlu bizlere ki, Cenab-ı Yaratan, bütün alemleri yüzü suyu hürmetine vücuda getirdiği Efendimizin izinden gitmeyi bizlere nasip etmiştir.

Yüce Rabbimiz’in yanında üstünlük derimizin rengine, kökenimizin ne olduğuna, nerede doğduğumuza ve nereli olduğumuza göre tayin edilmemiştir.

Biliyoruz ki, üstünlük ırka, mezhebe, soya göre belirlenmemiştir.

Yine üstünlük sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasal avantajlara göre şekillenmemiş, üstünlüğün sınırları bunlara göre çizilmemiştir.

Tereddütsüz iman ettiğimiz gerçek şudur ki, Allah katındaki üstünlük takvadadır.

Malumlarınız olacağı üzere, bilgisizliğin, cehaletin, zorbalığın, barbarlığın, şirkin, putperestliğin, zulmün ve haksızlığın dönemin Arap toplumunu tam anlamıyla esir ettiği bir gerçektir.

Bitmek bilmeyen kan davaları, adalet ve nizamın olmayışı, Efendimizin nasıl bir toplum yapısında dünyaya geldiğini hepimize işaret etmektedir.

Daha Peygamberlik mertebesine ulaşmadan, iyiliğin, doğruluğun ve güvenirliğin doruğu olan Yüce Elçi’nin; yozlaşmanın içinde bocalayan bir toplum yapısının çarpık inanç sistemini kırarak, cazibe ve çekim merkezi olması çok kolay olmamıştır.

Resulullah’ın bu uğurda ne kadar çaba sarfettiği, hangi badirelerden geçtiği, ne tür zorluklara göğüs gerdiği onun yolundan giden hepimizin malumudur.

O, ilkel tercihleri aşarken, kavmiyetçi körlükleri eritirken, sakat gelenekleri ve yapay düşmanlıkları törpülerken karşısına çıkan hiçbir engele aldırış etmemiş, en büyük gücü olan Allah inancından hiç sapmamıştır.

Peygamberimiz, ilahi buyrukları tüm insanlığa tebliğ ederken, aynı zamanda bunları kendi hayatına da bire bir tatbik ederek tutarlılığın ve sağlam karakterin en seçkin ve mübarek yüzü olduğunu göstermiştir.

Doğruluğu ile insanlara örnek olduğu gibi, bu alandaki hikmetli sözleriyle de ümmetini yanlıştan ve sapkınlıktan azami derecede muhafaza etmeye çalışan yine kendisi olmuştur.

İslam âleminin, içine düştüğü istikrarsızlık sarmalından ancak yanı başında duran kutlu rehberi doğru yorumlayarak çıkabileceği kuşkusuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle, O’nun insanlığa tebliğ ettiği ilahi mesajların samimi bir şekilde benimsenmesini temenni ediyor, aranılan huzur ve hoşgörünün ziyadesiyle burada bulunacağına inanıyorum.

Allah Resulü’nün tebliğ ettiği mukaddes mesajların hepimizi hidayete ve hakikate ulaştırmasını, ebedi saadete eriştirmesini Yüce Rabbim’den diliyorum.

Küremedya

Yukarı DönEtiketler:

Yorum yap yorum

Yorumlar

Fatma
15.04.2013 08:27
Dua meselesi
Kabul olunmayacak duaya amin demek ve dedirtmek bu olsa gerek:)

"Onlar Allah'a şirk koşmadan iman etmezler" ki..
Yahya Uslu
14.04.2013 21:07
selamun aleykum
Bu yılki devlet erkanının katılımı ile düzenlenen programı izleme fırsatım olmadı fakat 2 sene evvelki ki başbakanın da katılımı ile gerçekleştirilen anma gecesinde acılış konuşmasının şu sözler ile başladığını çok iyi hatırlıyorum;

'' Tüm konukları ulu önder gazi mustafa kemal atatürk ve onun silah arkadaşlarının aziz ruhları için 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından istiklal marşına davet ediyorum''

Anma gecesi Hz.Muhammed Mustafa (a.s.) için idiyse başka mustafalar niye anılır diyicem ama o anılmazsa başkaları alınır yer yerinden oynar öyle ya..

Programa kuranı kerim ile başlayamayacak kadar cesaretsiz,hayatlarını şirk koşarak sürdüren insanlar Hz.Peygamberi anma programına bile şirk bulaştıracak kadar müsamahakar rahat ve genişlerdir.

Zatına hakkı ile iman edenlere iyiyi kötüden ayırd edebilme anlayışı bahşedeceğini (8/29) vaad eden rabbimize binlerce şükürler ve her türlü olumsuzluğa rağmen, tercihini Rabbine yapmış ve kararlı adımlarla Allah yolunda yürüyen tevhid erlerine dünyalar dolusu selâmlar olsun.

Son olarak yine sizinde haberleştirdiğiniz "Meyhane önünde helallik aldıran din hangi din" adlı haberde de anlaşıldığı gibi hırsızlık yapan mı dersiniz muhabet tellallığı yapan mı dersiniz,beynamaz olanları,Allah'ı acık ca inkar edenlerimi dersiniz vs. vs. gibi lerinin de cenaze namazlarının kıldırıldığı ortada dır vesselam....
Tolga
14.04.2013 18:51
:)
Milliyetçi Saadet Partisi yolda...
Fatıma
14.04.2013 18:43
yazık size
Allahın dünyasında kendi bildigini okuyan siz yöneticiler yazık size
ALLAHIN KANUNLARIYLA HÜKMETMEYENLER KAFİRDİRLER , FASIKTIRLAR ,ZALİMDİRLER
Biz müslümanlara yaptığınız zülümlerin hesabını elbet vereceksiniz
Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat