Bağcılar'da Müslüman gençlere saldırı


Bağcılar'da Müslüman gençlere saldırı

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 30 Mart 2017 Perşembe 11:20


İstanbul/Bağcılar Demirkapı Mahallesi'nde dün akşam (29.03.2017) 22:00 sıralarında bir markette oturan ve kardeş olan islami kimlikleri ile tanınan iki gence kimliği belirsiz bir kişi tarafından saldırı gerçekleşti.

Küre Medya / Haber Merkezi
Bağcılar da Demirkapı mahallesinde, İslami davet ve tebliğ çalışması yürüten, gençlerle sohbet ve dersler yapan, mahallede yardım faaliyetleri içinde aktif olan bir ailenin 2 genç ferdi (imam hatip öğrencisi) ailesinin işlettiği markette silahlı saldırıya uğradı.

Mahallede İslami kimlikleri ile tanınan ve sevilen bu aileye karşı yürütülen saldırının, kendi çocuklarının İslami davetten etkilenmesinden rahatsızlık duyan örgüt veya örgütler tarafından yapıldığı tahmin ediliyor.
(Örnek: Yasin Börü Katliamı)

Saldırgan olay yerinden hızla uzaklaşarak izini kaybettirdi. Saldırıda mahallenin sevilen gençlerinden İmam-Hatip öğrencisi İbrahim M. kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Diğer kardeşi Furkan M. ise saldırıda yaralandı.

Yakınları; "saldırganın maskeli olarak içeri girer girmez iki kardeşe ateş ettiğini,birinin hemen orada vefat ettiğin diğerinin tedavi gördüğünü anlattı. PKK tarafından daha önce ailenin ve o mahallede yaşayan müslümanların baskı ve tehditlere maruz kaldığını duyuyorduk. Kimseyle husumetlerinin olmaması,hırsızlık niyetiyle gelinmemesi ve gelenin maskeli bir şekilde konuşmadan vurup uzaklaşması vur emriyle hareket eden biri olduğuna işaret ediyor. Bu emri kimin verdiğini süreç gösterecektir." dediler.

Hangi Örgüt?

Bağcılar'da bir bakkala giren yüzü maskeli saldırgan, o sırada bakkalda bulunan biri 16, diğeri 13 yaşındaki iki kardeşe ateş ettikten sonra kaçtı. Olayda çocuklardan biri hayatını kaybederken diğeri yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Demirkapı Mahallesi Bahadır Sokağı'ndaki bakkala dün akşam saatlerinde giren yüzü maskeli ve silahlı saldırgan, bakkal dükkanında bulunan İbrahim Malay (16) ile Furkan Malay'a ateş ettikten sonra kaçtı. Oğulları İbrahim ve Furkan ile birlikte bakkal dükkanında bulunan ancak saldırıdan hemen önce para bozdurmak için dışarı çıkan baba Nimetullah Malay, silah sesleri üzerine bakkala koştu. Oğullarının vurulduğunu gören baba Nimetullah Malay ve mahalle sakinleri durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri İbrahim'in hayatını kaybettiğini belirlerken kardeşi Furkan'ı yaralı halde hastaneye kaldırdı.

Hayatını kaybeden İbrahim Malay, Bağcılar Bediüzzaman Said Nursi Camisinde bugün kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilirken, yaralı Furkan Malay'ın tedavisinin Bağcılar Devlet Hastanesinde sürdüğü bildirildi.

İslami davetten rahatsızlık duyan örgüt veya örgütlerin hangileri olduğu araştırılıyor...

Kardeşimize Allah'tan rahmet, yaralı kardeşimize ise şifalar dileriz. Kederli ailesi için Yüce Rabbimizden sabr-ı cemil niyaz ederiz.

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat