Atatürk'ü putlaştıranların İslam'la ilgisi olamaz


Atatürk'ü putlaştıranların İslam'la ilgisi olamaz

A+ |Normal |A-

Son güncelleme: 12 Temmuz 2015 Pazar 02:55


Yeni Akit Gazetesi'nden Burak Kerem, "MHP Grup Başkanvekili Halaçoğlu Baykal’a “dinsiz parti”nin adamı dedi, CHP tepki gösterdi. “Dinsiz” polemiğinde karşılıklı kılıçlar çekildi, yüklenimler başladı. Bence MHP’li Yusuf Halaçoğlu’nu CHP yanlış anladı" diyor ve makalesinde doğru olanı ifade etmeye çalışıyor.

Küre Medya / Haber Merkezi
Burak Kerem, "MHP Grup Başkanvekili Halaçoğlu Baykal'a "dinsiz parti"nin adamı dedi, CHP tepki gösterdi. "Dinsiz" polemiğinde karşılıklı kılıçlar çekildi, yüklenimler başladı. Bence MHP'li Yusuf Halaçoğlu'nu CHP yanlış anladı" diyor ve CHP zihniyetinin nasıl bir din edindiğini ifade etmeye çalışyor.

İşte Burak Kerem'in o yazısı:

Dinsiz parti polemiği ve acı gerçeklerMHP Grup Başkanvekili Halaçoğlu Baykal’a “dinsiz parti”nin adamı dedi, CHP tepki gösterdi. “Dinsiz” polemiğinde karşılıklı kılıçlar çekildi, yüklenimler başladı. Bence MHP’li Yusuf Halaçoğlu’nu CHP yanlış anladı. 

Dinsiz derken Halaçoğlu’nun kastı İslam idi, CHP’lilerin anladığı ve sözde yaşadığı ve yaşatmaya çalıştığı ise Kemalizm idi. CHP’nin elbette din olarak İslam’la, kitap olarak Kur’an’la pek işi olmadı, olmaz da. 

Dini sürekli olarak kontrol altında tutmaya ve amaçları doğrultusunda yönlendirmeye çalışan, Kemalist tortuları hayatlarının değişik aşamalarında yansıtan ve yaşatan, Kemalizm’e veya laikliğe din gibi sarılan CHP zihniyetinin, Türkiye’deki vesayet rejiminin resmî ideolojisi olan Kemalizm menhus bir hastalıktır. 

Kemalizm’i din belleyip, Atatürk’ü putlaştıranların elbette İslam’la ilişkileri olamaz. Kemalizm dininin altı esası, altı oktan ibarettir CHP’liler için.

Apaçık halkla alay eden, halk düşmanı bir avuç azınlığın halk adına milyonlarca insanı faşizmin cenderesinde sıkan, dipçik ve süngü ile halkı yoldan çıkarılmış bir yola getirmeye zorlayan, ceberut bir devlet anlayışının cumhuriyet kılıfına büründürülerek yutturulma hokkabazlığıdır Kemalizm. 

CHP zihniyetinin İslam’la ve Müslümanla olan savaşı Cumhuriyetle başladı, nerede duracağı da meçhul. CHP’nin felsefi olarak batıcı, işlevsel olarak din düşmanı tavırları hep oldu. Bizler:  

Allah cc. dedik, Tanrı ve teokrasi deyip, dogmatizmden bahsettiler 

Peygamber sav. dedik, alay edip, çöl bedevisi dediler

Namaz dedik, gerici, yobaz dediler 

Tesettür dedik, örümcek kafalı dediler

Başörtüsü dedik, furuat dediler

Kur’an dedik, geçmişte kadı, şimdi bilimsellik dediler

Sünnet dedik, uydurma dediler

Müslümanlık dedik, ben de Müslüman’ım, annem babam hacı ve hoca dediler

Ezan dedik, çevre kirliliği ve başkalarını rahatsız ediyor dediler

İman dedik, benim kalbim temiz dediler 

Ramazan dedik, bize ne dediler

Kurban Bayramı dedik, vahşilik dediler

Şeriat dedik, kahrolsun dediler

Hac dedik, Araplara para kazandırıyorsun dediler

Ümmet dedik, Sosyalizm, çağdaşlık dediler 

Hayır-hasenat dedik, işimiz olmaz dediler

Haram dedik, insanın kalbi temiz olmalı dediler

İnsan dedik, ne mutlu Türküm diyene dediler

İmam-Hatip dedik, kapansın dediler 

Kur’an kursları dedik, herkes Kur’an öğrenmek zorunda mı dediler

Okullarda din dersi dedik, Laikliğe aykırı dediler

Hak-hukuk dedik, önce laikliğe ve Kemalizm’e uyacaksın dediler

CHP’nin tarihi baştanbaşa günah galerisi, utanç dolu bir rezalettir. Bu rezalet; Osmanlıyı içten yıkan ittihatçıların cumhuriyet dönemindeki uzantısı Kemalizmin sefaletidir.

Ne zaman silkinip ayağa kalkmaya, kendine gelmeye, kendisi olmaya çalışsa ülkem, Hz. İbrahim’in ateşini söndürmeye giden karıncayı yolundan alıkoymaya çalışan şeytan gibi Kemalizm ve bu düzenin ağaları yolumuzun üstünde Deli Dumrul gibi dikilir. 

Tanzimat deyip, memleketin temel bünyesini, temel nizamını tahrip ettiler

Islahat deyip, baştan aşağı bütün milli düzeni ifsat ettiler

Meşrutiyet deyip, istibdat çetesi kurdular

Laiklik deyip, din ve vicdan hürriyetini en ağır zincirlerle bağladılar

Demokrasi deyip, en koyu diktatörlük idaresi tatbik ettiler

Medeniyet deyip, vahşet ve rezalet getirdiler

İrtica deyip din düşmanlığı yaptılar

Bütün gayz ve kinleriyle milletin maneviyatına saldırdılar. Mukaddesatına hücum ettiler. Din müesseselerini kapatıp, mekteplerden din derslerini kaldırdılar. Allah, Peygamber tanımayan derbeder bir nesil yetiştirdiler. 

“Dini, medeni hayata mani bir zehir” olarak telakki ettiler. Türk milleti, dininden tecrit edilecek olursa yükseleceği iddiasında idiler. Bütün programlarını buna göre tanzim ettiler.

Ahlaksızlığın saltanatını kurarak, kendi ahlaksızlıklarınızı örtme çabalarında cumhuriyet kazanımları yok edilmeye çalışılmaktadır yaygarası koparıp, İslam ahlakından zerre kadar pay almayanlar, İslam’ı ahlaksızlıklarının örtüsü haline getirmeye çalıştılar. 

Camileri geneleve dönüştürdüler. İçkili gazino yapılan camiler oldu. Camiler satışa çıkarıldı, ahır yapılan camiler oldu. Şehir kulübü adı altında kumarhane yapılan, umumi tuvalet yapılan camiler oldu, hapishaneye çevrilen camiler oldu. Yani aklınıza gelebilecek ne kadar toplumsal pislik varsa, CHP yönetiminde camiler camilikten çıkarılarak bu pisliklerin her biri dağıtıldı.

Ayasofya camiini sahte imzayla müzeye çevirdiler. 

Kur’an’a hakaret edecek kadar haddi aşan azgın azınlık zihniyetiniz yüz yıldır Osmanlı’yı kötülüyor. 

Üstün gayretinizle ezan Türkçe okundu. Şapka inkılâbında sayısı bilinmeyen din mazlumlarını astılar. Osmanlı evraklarını satışa çıkarıp, 1935’de çıkardığınız kanunla 1926 senesine kadar olan evrakların imha edilmesini sağladılar.

Halkı bir gecede cahilleştirip, insanların dini inanışları, örf ve adetleriyle alay ettiler. Sünneti yasaklama teşebbüsünüz yetmezmiş gibi ümmeti halifesiz bıraktılar. 

Besmeleden rahatsız olan CHP, bu toprağın yabanı faşist CHP zihniyeti, bu ülkede tek parti, diktatörlük, faşist rejimler dışında hiçbir zaman muktedir olamadı, olmayacak. 

Türkiye, kendi içinde bir yaban olmayı ısrarla sürdüren bu zihniyetin ne olduğunu defaten gördü, gereken cevabı verdi. Bunların nasıl zihinler olduğunu dedelerimiz bize anlatmıştı, biz de sanırım çocuklarımıza anlatacağız, bitmeyen bir nefret hikâyesi olarak.

Kemalizm’i İslam’ın alternatifi olarak gören sapık zihniyet halktan tokadı yedikçe sersemledi, sersemledikçe seçiciliği yok oldu. 

“Türkiye’ye özgü” denilerek farklılaştırılan Kemalizm anlayışı sorgulanıyor, zihinlerde yargılanıyor, muhataplarına mesajlar her seçimde veriliyor. 

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yapyorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat