"Arap emirlikleri ve ilmek ilmek tezgahlanan komplolar"


"Arap emirlikleri ve ilmek ilmek tezgahlanan komplolar"

A+ |Normal |A-

Son güncelleme: 05 Şubat 2016 Cuma 13:25


Faris Falih el Hazreci: "Arap emirlikleri, Arap yarım adasının stratejik önemini bozmak için İngiltere tarafından inşa edilen ısmarlama bir ülkedir."

Küre Medya / Haber Merkezi
Türkiye'de ikamet eden Iraklı ilim adamı Faris Falih el Hazreci, Birleşik Arap Emirlikleri'nin dış politikasını konu edinen bir yazı kaleme aldı. BAE'nin Arap Baharı'na karşı çıktğını ve İsrail yanlısı bir tutum içinde olduğunu söyleyen el Hazreci, ülke içinde de içki tüketimi ve ahlaksızlığın arttığını vurguladı. 

Söz konusu yazı:

Arap emirlikleri dış siyaset sorumluları bugünlerde ülkelerinin elde edeceği faydalar ve sürekli olarak kazandığı, elde ettiği iktisadi ve maddi menfaatler üzerine nutuk atmaktalar ve uygulamalar bina etmektedirler. Nitekim de amaçlarına ulaşmak için siyasi alanda ekonomik gücünü kullanmaktan kaçınmamaktadırlar. Tesis etmiş olduğu ilişkilerde yalnızca ülke ekonomisini gözetmektedirler. Yapmış oldukları geniş ve büyük meblağlı ticari adımları hep siyasi oluşumların gölgesi altında icra etmekte ve yönlendirmektedir. Sürekli olarak Mossad ve Amerikan gizli servisleriyle görüşmektedir ve nitekim de Arap emirlikleri kendi topraklarını işgal eden İran ile çok güçlü ticari ve siyasi ilişkiler içindedir.

Arap emirlikleri gözetmiş olduğu bu iktisadi ve mali ilişkilerde herkesin şahit olduğu; Suriye, Yemen, Mısır, Filipin ve Tunus kıyamlarını baltalayıcı bir politika icra etmiştir. İktisadi ve mali kazanımlarıyla Arap emirlikleri diktatörler düzenlere, İslami kıyamları baltalayanlara, askeri darbe ile iş başına gelenlere ve Filistinli Müslümanları Yahudileştirmeye çalışan ve aynı zamanda kan kusturan işgalci İsrail çetesine çanak tutmaktadır. İsrail çetesinin işgal ettiği Filistin topraklarında arsa satın alınabilmesi için İsrail bankalarına yüklü miktarda para göndermiştir. Gönderilen bu nakti yardım ile Yahudilere 34 tane ev satın alınmıştır.  Bu bilgilerin hepsini Filistin İslami hareket lideri Raid Salah belgelerle açıklamıştır.

Arap emirliklerinin islama ve ehline karşı açtığı savaş, kıyamları baltalamak ve arap baharına düşmanlık etmek ile sınırlı kalmadı. Ülkelerinde ki mankurtlara ya da despot zalimlere karşı gelen yerel güçlere düşmanlık etme, türlü türlü işkenceyi reva görme, sürgüne gönderme, tutuklama ve hapsetmede sınır tanımaz bir hale geldi. Müslümanlara karşı sürekli olarak sünni olarak çizilen sınırları bahane ederken, Mısır ve Libya’daki kıyamları ve son dönemde Beşşar Esad’a karşı ciddi kazanımda bulun muhalifleri başarısızlığa sürüklemek için askeri ve ekonomik olarak hiçbir sınır tanımadı.           

Arap emirlikleri, Arap yarım adasının stratejik önemini bozmak için İngiltere tarafından inşa edilen ısmarlama bir ülkedir. Birleşik arap emirliklerinde 30 kilise, Sihi dinine mensup kişiler ve ineğe tapan Hindular bulunmaktadır. Buna rağmen Arap emirliklerinde Hıristiyan bir kişi bile bulunmamaktadır. Batıdan ithal edilen ahlaki yozlaşma ve akidedeki sapıklıklar şehrin en kuytu sokaklarında bile kol gezmektedir. İslamdan fersah fersah uzaklaşan bu beldelerde her türlü büyük günah meşrutiyet kazanmış ve içki kullanımı su kullanımını geçmiştir. Şu anda fuhuş neredeyse yasal bir geçerlilik kazanmış ve yasa ile korunmaya çalışılmaktadır. Bütün bunlara ek olarak şunları da zikretmemiz gerekmektedir. Eğim ve öğretim Hıristiyanların, Hinduların ve Misyonerlerin tekeline geçmiştir.

Birleşik Arap emirliklerinde, Amerika hegomanyasında bölgeyi kontrol etmek için kurulan birçok birim vardır. Birleşik Arap emirliklerinin farklı bölgelerine dağılmış merkezlerin yanı sıra sadece Dubai’de Amerika’nın çıkarlarına hizmet eden birçok araştırma ve düşünce kuruluşu bulunmaktadır. Birleşik Arap emirliklerinin bütün bu yaptıkları bir yana Arap Baharında ki tutumları ve ümmetin maslahatlarını baltalamayı adet haline getiren ve milyonların izlediği televizyon kanalları bile şer olarak yeterlidir. Bu kanallardan bir tanesi olan el Cezire, George Bush Irak’ı işgal ettiği sırada Amerika eksenli yaptığı yayınlarla insanların fikirsel ve görsel anlamda bir karmaşa yaşamasına neden oldu. Böylece de bu kanallar siyasi anlamda insanlara takdim edilen batı endeksli güven, iktisat ve basın yayın projesinin bir parçası oldular.

Birleşik Arap emirliklerinin Arap alemine yaptıkları yetmezmiş gibi şimdi de gözünü Türkiye’ye dikmiş durumdadır. Türkiye’nin ümmetin olaylarına tarafsız kalmaması ve gerektiği zaman müdahale etmesinden dolayı Türkiye’ye kin beslemektedir. Allah yüzlerini karartsın. Şu anda büyük bir hüsran ve zarar içindeler.

Soran kimse için İşte Birleşik Arap Emirliği gerçeği…

Yazan: Faris Falih el Hazreci

07-12-2015

Mütercim: Selman TEKİN

İNCANEWS 

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yapyorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat