Altan Tan'dan tutanaklar açıklaması


Altan Tan'dan tutanaklar açıklaması

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 02 Mart 2013 Cumartesi 19:53


İmralı tutanaklarını sızdırmakla suçlanan Altan Tan, "'Aslanlar söyleyeceğini doğru dürüst söyler. Bir şeyi yapacaksa pençesini vurur alır. Çakallar ayaklarını denk alsın" dedi

Küre Medya / Haber Merkezi
BDP'li Altan Tan, "Aslanlar köstebek olmaz. Çakallara selam olsun" dedi. BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, çözüm sürecindeki görüşmelere ait olduğu öne sürülen tutanakların kendisince basına verildiği iddialarını yalanlayarak,"Aslanlar söyleyeceğini doğru dürüst söyler. Bir şeyi yapacaksa pençesini vurur alır. Çakallar ayaklarını denk alsın" dedi.

Irak'ın kuzeyinde temaslarda bulunan BDP heyeti, Süleymaniye'den Erbil'e geçti. Heyette bulunan Diyarbakır Milletvekili Tan, çözüm sürecindeki görüşmelere ait olduğu ileri sürülen tutanakların kendisince basına verildiği yönündeki iddiaları yalanladı.

Tan,"Aslanlar, köstebek olmaz, çakallara selam. Aslanlar söyleyeceğini doğru dürüst söyler. Bir şeyi yapacaksa pençesini vurur alır. Çakallar ayaklarını denk alsın" diye konuştu.

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, çözüm sürecindeki görüşmelere ait olduğu ileri sürülen tutanakları kendisinin basına verdiği yönündeki iddiaların yalan olduğunu belirterek,"Biz sürecin farkındayız barış çok zor bir iştir. Yürek ister, iddiaların tamamı yalan ve bu yalanların yalan olduğunu bilmesi gereken herkes biliyor" dedi.

BDP Erbil Temsilciliği'nde açıklama yapan Tan, İmralı'daki görüşmelere ait olduğu öne sürülen tutanakları kendisinin gazetecilere verdiği yönündeki iddiaların yalan olduğunu söyledi.

Tan şunları kaydetti:"Bunların tamamı yalan. Biz sürecin farkındayız barış çok zor bir iştir. Yürek ister, iddiaların tamamı yalan ve bu yalanların yalan olduğunu bilmesi gereken herkes biliyor.

Süreç olumlu ilerliyor doğru biçimde ilerliyor Allah nasip ederse sabırlı ve kararlı devam ederse bütün bu eksiklikleri ve bütün bu yanlışlıkları atlatacağız. Herkes huzurlu olsun, barış isteyen herkes rahat olsun. Kavga isteyen savaşın devamını isteyenlere ise yazıklar olsun diyoruz. Bu sefer barış kazanacak diyoruz."

Tan, çözüm sürecini sabote etmek isteyenlerin kendilerini yıpratmaya çalıştığını öne sürdü.

TBMM'deki odasında, sadece İmralı'daki görüşmelere ait olduğu öne sürülen tutanakları yayınlayan gazeteciyle görüşmediğini bildiren Tan,"O gün ABD Büyükelçiliği'nden, bütün gazetelerden, bütün dergilerden temsilciler, onlarca insan geldi. Bu işin nasıl olduğunu bilmesi gerekenler biliyor. Birkaç güne kadar bu netleşecek" diye konuştu.

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat