AKMER Yardım çağrısında 100 Ton'a ulaşıldı


AKMER Yardım çağrısında 100 Ton'a ulaşıldı

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 08 Aralık 2016 Perşembe 19:26


AKMER'in çağrısıyla başlayan "Her Evden Bir Torba Un" çalışması 100 tonluk bir yardımın toplanmasına vesile oldu. Birinci UN TIR'ını geçtiğimiz hafta Hatay Reyhanlı'ya ulaştıran yetkililer şimdide 3 UN TIR'ını bölgeye göndermenin hazırlığını yapıyor.

Küre Medya / Haber Merkezi
Suriye'de ve özellikle Halep'de gerçekleşen yoğun saldırılar acımasız kuşatma sebebiyle beliren ekmek krizi dolayısıyla AKMER'in başlattığı "Her Evden Bir Torba Un" çağrısı sonuçlarını göstermeye başladı.

25 tonluk birinci UN TIR'ını Hatay Reyhanlı'dan bölgeye gönderen AKMER yetkilileri duyarlılıktan memnun olduklarını dile getiriyorlar.

Un stoklarının iyice azaldığı, sınır boyunda ve iç kesimlerdeki pek çok fırının faaliyetinin geçici olarak durdurulduğu Suriye'de insanların ekmeğe muhtaç hale geldiği biliniyordu.

Çağrılarına olan iştirakin sevindirici olduğunu söyleyen AKMER kurucusu yazar Hamza Er, 100 tonluk bir yardım seviyesine yaklaştıklarını, inşallah önümüzdeki hafta 3 TIR'lık UN Yardımının yeniden bölgeye gönderileceğini aktardı. Hamza Er;"kardeşlerimizin davetimize şevkle icabet etmeleri sonucunda Rabbimiz bu ihlaslı çabaları bereketlendirdi ve böylece düşünülen çıtanın üzerine çıktık." dedi. "Bütün fedakarlıklar tek bir çocuğumuzun tebessümüne sebep olacaksa iyi ki yapmışız diyerek Allah'a hamd ettiklerini" belirten Hamza Er emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini dile getirdi.

Birçok AKMER mensubu ve gönüllüsü kardeşimizin bu hayr yarışına ortak olduğunu ifade eden Er, ayrıca birçok kardeş İslami çalışma gruplarından da destek aldıklarını söyledi.

Hamza Er, çalışmalarına destek veren İzmir Özgün-Der ve Edremit Kardeşlereli Derneği ile birlikte Rize Çayeli, İstanbul Şirinevler ve Ankara Eryaman'dan ellerini bizlere uzatan İslami çalışma halkalarının mensuplarına da teşekkür etti.

AKMER'in 25 tonluk ilk yardımı geçtiğimiz hafta bölgeye gönderilmiş olup, 75 tonluk yardımında önümüzdeki hafta yola çıkacağı bekleniyor.

Yukarı Dön

İlgili Fotoğraflar

AKMER'in Un Yardımları bölgeye ulaştıAKMER'in çağrısıyla başlayan "Her Evden Bir Torba Un" çalışması 100 tonluk bir yardımın toplanmasına vesile oldu. Toplam 4 Tır Un yardımı kardeşlerimize ekmek olarak ulaşması için bölgedeki fırınlara teslim edildi.

AKMER'den Suriye'ye UN YARDIMI ÇAĞRISIAKMER, Suriye'de ve özellikle Halep'de gerçekleşen yoğun saldırılar acımasız kuşatma sebebiyle beliren ekmek krizi dolayısıyla “Her Evden Bir Torba Un” kampanyası başlattı.

Etiketler:

Yorum yap yorum

Yorumlar

Kemal Songür
08.12.2016 21:22
selam ve dua ile..
Emeği geçenlerden Rabbimiz razı olsun, her hayr hayırla karşılık bulur.
Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat