AKMER 2. Tanışma ve Bilgilendirme Toplantısı gerçekleşti


AKMER 2. Tanışma ve Bilgilendirme Toplantısı gerçekleşti

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 29 Mayıs 2015 Cuma 15:16


Aksa İlim ve Davet Merkezi AKMER'in 2. Tanışma ve Değerlendirme Toplantısı İstanbul’da gerçekleşti. Sadece ilim ve davet halkalarının mensuplarına yönelik tertip edilen program ilgiyle takip edildi.

Küre Medya / Haber Merkezi
Aksa İlim ve Davet Merkezi AKMER'in 2. Tanışma ve Değerlendirme Toplantısı İstanbul’da gerçekleşti. Sadece ilim ve davet halkalarının mensuplarına yönelik tertip edilen program zengin bir içeriğe sahipti.

Sunuculuğunu Eyüp Salih Sebetci'nin  yaptığı program, Kur’an’ı Kerim’den Rabbimizin ayetlerinin okuması ve okunan ayetlerin mealinin aktarılması ile başladı. Kur'an'ı Kerim'i Fatih Koçyiğit, Mealini ise Mecit F. Oğuz okudu.

Programın açılış konuşmasını Aksa İlim ve Davet Merkezi AKMER yönetimi adına Selim Kaygaş gerçekleştirdi.

Selim Kaygaş konuşmasında şunları söyledi:

Rabbimize karşı kulluk sorumluluğumuz gereği son 1 senemizi de gücümüzün yettiği, imkânlarımızın elverdiği çalışmalarla geçirmeye çalıştık. Kendimiz, ailemiz, yakınlarımız ve tüm toplum için Kur’an’ın işaret ettiği hedeflerin temellerini atmanın gayreti içerisinde olduk.

Başarabildiklerimizin sahibi olan Allah’a hamd ediyoruz. Daha yapmamız gereken birçok çalışmanın önündeki engelleri kaldırması, kapalı birçok kapının açılabilmesi için Rabbimiz Allah’tan yardım niyaz ediyoruz.

Bizler biliyoruz ki, atılanı hedefine ulaştıran, yürüyüşü menziline vardıran, sözü kalplere ulaştıran Allah’tır.

O’nun desteğini hak eden bir topluluğun kaybetmesi de imkânsızdır.

O’nu arkasını alan, himayesini hak edenler, hesapsız, şartsız, koşulsuz iman eden ve birbirlerine bağlanan mü’minler topluluğudur.

Şirkin, kibrin kuşatmasından arınmış, hiçbir dünyevi kaygı ve beklenti içerisinde olmayan Mü’minler ancak bir gelecek ve medeniyet inşa edebilirler…

O’nun yolundan ayrılmayınca, sevince, yüreğini ortaya koyunca, “ben” likten çıkıp “biz” olabilmeyi becerince, tüm kapıların açılacağına, rahmet ve yardım sağanağının mü’minleri kuşatacağına sonuna kadar iman etmekteyiz…Selim Kaygaş son 1 yıllık faaliyetlerle ilgili de bilgi verdi:

Uzun bir zamandır çalışma yürüttüğümüz Fatih Sultan Mehmet, eski adıyla Armutlu Mahallesindeki ilim ve davet merkezimize, Allah’a hamd olsun ki Kağıthane merkez ve Yeşilce mahallesinde açtığımız ilim ve davet merkezlerimiz eklenmiş bulunmaktadır.

Tevhidi kimliğe sahip örneklerin, öncü modellerin artık görülemediği bir ortamda; göz önünde hakkı yaşayan şahitler olmak; doğrunun, imanın, Adam gibi duruşun çağımızdaki işaret taşlarını yetiştirebilmek adına bu mescitlerimizde faaliyetlerimiz devam etmektedir.

Kur’an’ın doğru anlaşılması ve hayatımızda ki etkisinin arttırılması endişesiyle gerçekleştirdiğimiz Tefsir Derslerimiz, genel katılıma açık bir şekilde devam etmektedir.

Ayrıca, her bir çalışma bölgemizde, Hz.Peygamber(sas.)’in örnekliğinin doğru bir şekilde anlaşılmasına dönük siyer derslerimiz gerçekleştirilmektedir.

Kardeşliğimizi pekiştiren pikniğimiz veRabbimize birlikte ellerimizi açtığımız iftar programımızla beraber, en çok hanım kardeşlerimizin büyük fedakârlık gösterdiği Hayır Çarşımızı da hamd olsun geçtiğimiz günlerde başarıyla tamamladık.

“Ümmetin Çıkış Yolu”nun konuşulduğu Panelimizde, bölge insanlarına gücümüz yettiğince, dilimiz döndüğünce ışık tutmaya, çözüm sunmaya gayret ettik.

Ve Ümmet bilincini ispatlayan adımları ilk bizlerin atması gerektiğini ispatlayabilmek için Suriyeli kardeşlerimize dönük, yüzlerce çocuk ve kadının istifade ettiği 2 adet mescid ve okul olarak kullanılacak çadırın kuruluşunu gerçekleştirdik. Yüzlerce kardeşimizle ekmeğimizi bölüştük.

Ramazan ayında Siyonistlerin zulmüyle katledilen, evleri bombalanan Gazzeli kardeşlerimiz için yardım seferberliği başlattık. Ve kurbanlarımızı geçtiğimiz sene Gazze’de kestik…

Rabbimize, önümüzü açtığı, yolumuzu aydınlattığı için hamd ediyoruz. Ve O’ndan, daima, yardımını hak edecek bir ahlakı taşıyabilmemiz için,sabır ve kararlılık niyaz ediyoruz.

AKMER son 1yıllık faaliyetlerinin yer aldığı Sinevizyon gösterisiyle devam eden programda daha sonra, İlim ve davet halkaları temsilcileri ve katılımcıların görüş ve temennileri alındı.

AKMER hayır çarşısı sürecinde yoğun emeği geçenlere plaketlerin verildiği programda daha sonra Aksa İlim ve Davet Merkezi AKMER’in kurucusu ve çalışmalarına rehberlik yapan yazar Hamza Er,  “İslami Davetçisini Başarıya götüren Özellikler”  konulu sunumunu gerçekleştirdi.

Eyüp Salih Sebetci’nin okuduğu şiirlerle devam eden program gerçekleşen dua ile sona erdi.AKMER iletişim Bilgileri:

www.akmer.org – www.youtube.com/akmermesaj - www.facebook.com/akmermesaj - www.twitter.com/akmermesaj - akmermesaj{ }gmail.com

Yukarı Dön

İlgili Fotoğraflar


Etiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat