Aileler çocuklarının IŞİD'le bağlantılı olduğunu yalanladı


Aileler çocuklarının IŞİD'le bağlantılı olduğunu yalanladı

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 30 Ekim 2015 Cuma 16:09


Diyarbakır’da IŞİD’e yönelik düzenlenen operasyonda öldürülen beş Bingöllüden dördünün cenazesi, memleketlerinde defnedildi. Olayın ardından konuşan aileler, suçlamaları reddederek, çocuklarının IŞİD örgütüyle bağlantılarının olmadığını savundu.

Küre Medya / Haber Merkezi
Diyarbakır’da IŞİD’e yönelik düzenlenen operasyonda hayatını kaybeden yedi kişiden beşi Bingöl nüfusuna kayıtlıydı. Bingöl nüfusuna kayıtlı olanlardan Serhat Seyithanoğlu ile Sıddık Bünül'ün babaları IŞİD iddiaları ve basında yer alan haberleri yalanladı.

Bingolonline.com internet sitesinde konuşan aileler, çocuklarının IŞİD ile bağlantılı olmadığını, ancak bilmedikleri bir nedenle düzenlenen baskında "kurban" edildiklerini söylediler.

İDDİALAR TAMAMEN İFTİRA 

“Rakka kadısı” olduğu iddia edilen 42 yaşındaki Sıddık Bünül’ün babası Feyzi Bünül oğlunun İŞID’le bağlantısının bulunmadığını savundu. Baba Bünül, IŞİD iddialarının tamamen "iftira" olduğunu savundu.

Yerel basına konuşan Bünül şunları söyledi: Benim oğlum böyle eylemlere ne kalkışmış, ne yapmış, nede ben bugüne kadar duymuşum. İslami bir insandı, hayatta bir tavuğun bile incinmesini istemez, neden böyle bir olaya başvursun ki? Bunların hepsi iftiradır. Bunlar kurban edildi. Bunlara neden saldırıya uğrayarak öldürülüyor ki? Bunlar bir yere saldırmış, arkadaşlarıyla birlikte saldırdıkları tespit edilmişse başımız gözümüz üstüne. Devlet araştırsın, benim oğlum ve arkadaşları Türkiye Cumhuriyeti veyahut İslam’a veya başka bir örgüte zarar vermişlerse biz buradayız. Benim oğlum, ilahiyat fakültesini okumuş bir insandır. 5 yıl Medine’de okumuş, 4 yıl Suudi Arabistan Diyanetinde görev yapmış. Burada sürekli medresede ders veriyordu, birçok insana Kur’an-ı Kerim öğretmiş, ders vermiş. Bu adam bugüne kadar bir suyu dahi bulanık yapmamış.

MEDYADA YALAN YANLIŞ HABERLER YAPILDI 

Operasyonlarda öldürülen Seyyithanoğlu'nun ağabeyi Fadıl Seyithanoğlu da örgüt bağlantılarını yalanladı.

Kardeşinin IŞİD ile bağlantısının olmadığını ileri süren Ağabey Seyithanoğlu, "Kardeşim hakkında medyada olmadık şeyler üretildi. Yalan, yanlış haberler yapıldı. Bunların hepsi yalandır. Kardeşim ahlaklı, temiz, Müslüman, işinde gücünde çoluk çocuk sahibi bir insandır. Sözü edilen örgütlerle hiçbir alakası yoktur. Bu yanlışlıkların düzeltilmesini istiyoruz" dedi.

Ağabey Seyithanoğlu konuyla ilgili şunları söyledi: "Kardeşim sürekli yanımızdaydı, çalışıyordu, çoluk çocuğuna bakıyordu. Kardeşim ve beraberindekilerin eylem hazırlığı içerisinde oldukları söyleniyor. Bunlar kesinlikle yalandır. Ben kardeşimin kavgasına dahi şahit olmuş değilim. Çok ince ruhlu biriydi. Suriye’ye gidip IŞİD saflarına katıldığı kesinlikle yalandır. Kardeşimin şimdiye kadar hiçbir eylemle ilişkisi olmamıştır, olacağına inanmıyorum. O, çok insancıl, Müslüman, insanları incitmeyecek yapısı vardı." dedi.

IŞİD'E KATILTIĞI YÖNÜNDEKİ BİLGİLER TAMAMEN YALAN

Fadıl Seyyithanoğlu sözlerine şöyle devam etti:

"Tek derdi, İslam’dı ve insanlara gerçek İslam’ı anlatmaktı. Kardeşimle bir hafta önce görüştüm, buradan Diyarbakır’a gitti. Gitmeden önce beni aradı, ‘abi ben Diyarbakır’a medreseye gidiyorum bilgin olsun’ dedi. Arada bir gidip gelirdi, oradaki medreselerde insanlara yardımcı olurdu. Suriye’ye gidip IŞİD saflarına katıldığı yönündeki bilgiler tamamen yalandır."

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat