Ahmet Altan’dan keskin nişancı ifadesi


Ahmet Altan’dan keskin nişancı ifadesi

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 24 Temmuz 2016 Pazar 01:24


Erdoğan’a karşı bütün batı, ABD ve yeryüzünün bütün emperyalistlerinin kin ve düşmanlık beslediği biliniyor. Bunlardan biri de Ahmet Altan.

Küre Medya / Haber Merkezi
Erdoğan’a karşı bütün batı, ABD ve yeryüzünün bütün emperyalistlerinin kin ve düşmanlık beslediği biliniyor. Bunlardan biri de Ahmet Altan.

Ahmet Altan 14 Haziran 2016 tarihli yazısında, adeta Erdoğan’ı tehdit etmekte, eğer iç savaş çıkarsa başına neler geleceği hususunda örnekler vermekte.

Ahmet Altan yazısında;

Gerçeklerle bağını koparmış Erdoğan.

Hukukun denetiminden kaçabilmek için “iç savaşı” göze aldığı, dahası “ezer geçeriz” diyerek iç savaşı arzuladığı anlaşılıyor.

İç savaşla ilgili en küçük bir bilgisi yok.

Sarayının duvarları top mermileriyle çöktüğünde, eli silahlı insanlar koridorlarda birbirlerini öldürdüğünde iç savaşın ne olduğunu anlar ama geç kalmış olur.

İç savaş, bir toplumun başına gelebilecek en büyük felakettir, kimse onun yarattığı facianın kurbanı olmaktan kurtulamaz.

Savaştan çok daha korkunçtur.

Düşmanının nerede olduğunu bilmezsin, düşmanının kim olduğunu bilmezsin, korkunç bir nefret herkesi canavara çevirir, birbirlerini öldürmekle yetinmez insanlar, birbirlerinin cesetlerini bile parçalarlar, çocuklarının, eşlerinin, sevgililerinin, kardeşlerinin ırzına geçerler, evlerini yakarlar.

Ahmet Altan adeta kendi temennilerini Erdoğan’a maletmekte, kendi beklentilerini Erdoğan üzerinden dile getirmekte. Dikkat edilirse Altan'ın yazısında bahsettiği bütün gelişmeler darbe girişimi gecesi benzer şekilde gerçekleşti. En yakınları ve en güvendikleri tarafından ihanete uğradı.

Yazının ilginç olan asıl bölümü, Ahmet Atan’ın iç savaş esnasında keskin nişancı örneği vermesi. İki keskin nişancının birbiriyle vuruşmasını ifade etmesi.

Ahmet Altan devamla şöyle diyor:

Yıllar önce gene yazmıştım, ortaokulda bize okuttukları “Nişancı” diye bir İrlanda hikayesi vardı.

İç savaş sırasında, damlara saklanan bir nişancıyı anlatır.Damların üstünde başka bir nişancıyı fark eder. İkisi de çok usta nişancıdır, çok maharetlidir. Saatlerce çatışırlar. Sonunda hikayenin kahramanı, diğer nişancıyı vurmayı başarır.

Diğer adam vurulup sokağa düşer.

Nişancı da işini yapmış olmanın rahatlığıyla damdan iner, tam sokaktan çıkacakken, “vurduğum adam çok iyi bir nişancıydı, kimdi acaba” diye merak eder.

Dönüp, vurduğu adamın yanına gider, yüzüstü yatan ölü bedeni çevirip yüzüne bakar.Kardeşinin yüzüyle karşılaşır. Vurduğu adam kardeşidir.

İç savaş budur işte… Kardeşin kardeşi vurmasıdır. Olmaz mı sanıyorsunuz?

Tayyip Erdoğan’ı devirmek için her yolu deneyenler, bir türlü başaramadılar. Asıl niyetleri Tayyip Erdoğan’ı devirerek bütün İslam Dünyasına bir mesaj vermektir.

Şimdi darbe de başarısız olduğuna göre, acaba geriye Ahmet Altan’ın işaret ettiği keskin nişancı yöntemi mi kalıyor?

Ahmet Altan'ın ilgili yazısı: Ezip Geçmek

Yukarı DönEtiketler:

Yorum yap yorum

Yorumlar

Kemal Songür
24.07.2016 01:44
...
Allah senin ve gibilerinin belasını vermiş zaten, kininizle geberin, mesele asla Tayyip değildir, mesele İslama/müslümanlara duydukları kinleridir, bunlar Stalinin-Leninin-Mao'nun zihinler dölleridir, müslümanlara karşı olmak kaydıyla girmeyecekleri yatak yoktur, yani siyasi sapıktırlar.

Bu siyasi sapıkları ve maksadlarını gözardı ederek matah analizlerini zımnen olumlayarak (çünkü hiçbir şerh düşülmeden ve hatta güzelleyerek) facebooklarına taşıyan müslümanlara ne demeli acep!!!
Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat