Ahmet Ağırakça’dan İftira ve Saldırılara Cevap


Ahmet Ağırakça’dan İftira ve Saldırılara Cevap

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 29 Mart 2018 Perşembe 15:04


Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça: “28 Şubat zihniyetinin refleksleriyle yaklaşım gösterenlerin her hâlükârda mahcup ve mağlup olmaları kaçınılmazdır.” dedi.

Küre Medya / Haber Merkezi
Son yıllarda Kemalist, seküler - sol medya ile pelikan çetesi gibi çevreler bir şahsı hedefe koyup önce sosyal medyada sonra kendi yayın organlarında iftira ve algı oluşturarak itibarsızlaştırmaya çalışması sonra da yargı da gücü yettiğince yargısız linç ettirmesi normal bir durum haline geldi.

Bir süredir bu saldırılarda hedefe Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça konulmuş durumda. 28 Şubat darbe sürecinde de düşüncelerinden dolayı görevden alınan Ağırakça şimdi 30 yıl önce yayınlanmış Şamil İslam Ansiklopedisinde bulunan “mürted” maddesinden dolayı linç edilmekte.

Porf. Dr. Ahmet Ağırakça son saldırılar üzerine bir açıklama yaptı:

“Son günlerde şahsımla ilgili basın ve sosyal medyada çıkan gerçek dışı, karalama amaçlı, suçlayıcı, kurgusal haber ve yorumları büyük bir şaşkınlık ve ibret ile izliyorum.

28 Şubat zihniyetinin refleksleriyle yaklaşım gösterenlerin her hâlükârda mahcup ve mağlup olmaları kaçınılmazdır. Buna rağmen, özellikle siyasal iktidara talip bir ana muhalefet partisi mensubu milletvekilleri ve Genel Başkanlarının araştırma ve inceleme zahmetinde bulunmadan bu saptırmaların maşalığına soyunmalarını hayretler içinde müşahede etmekteyim.

Yazımı 30 yıllık evveliyata dayanan bir ansiklopedide yer alan bazı maddelere ait bilgilerin kırpılarak gündeme getirilmesi ve adeta cımbızlanarak kamuoyuna ahlaksızca sunulması vicdani sorumluluktan fersah fersah uzak kalmaktadır.

Yüzlerce yazar tarafından kaleme alınmış ve binlerce maddeden oluşan bu yayında “Çamur at izi kalsın” yaklaşımından hareketle aslı astarı olmayan çirkin savlarla şahsıma isnat edilerek servis edilen demokrasi, kadın ve sarığa dair bilgilerin hiçbirisi bana ait değildir.

Basın etik ilkelerini çiğneyerek kirli odaklara kalemşörlük yapan şahısların iyi niyetten uzak kalemleriyle yazdıkları bu asılsız iftiraları bilerek sosyal medyada dolaşıma koyup sahiplenmeleri vicdan ve ahlâk açığının aleni bir göstergesidir.

Akademik temellendirmeden tamamen uzak bir üslupla şahsımı hedefleyerek, yıllar önce yayınlanmış bir ansiklopedide yer alan ve kesinlikle bana ait olmayan bilgileri manipülatif çerçeveye oturtarak yıllardır ulaşamadıkları iktidar hırslarını kara çalarak beslemeye çalışanları şiddetle kınıyor ve vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum.”

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat