ABD'nin yeni teröristi: Ruhi Müştehi


ABD'nin yeni teröristi: Ruhi Müştehi

A+ |Normal |A-

Son güncelleme: 11 Eylül 2015 Cuma 00:23


ABD geçtiğimiz günlerde HAMAS Hareketi liderlerinden 3 kişinin adını terör listesine eklemişti. Bunlardan birisi de HAMAS'ın Siyasi Birim Üyesi Ruhi Müştehi. İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Ruhi Müştehi yaptığı açıklamayla, Amerika'nın kararı beni görevimi yapmaktan alıkoyamayacaktır dedi.

Küre Medya / Haber Merkezi
İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Ruhi Müştehi, Amerika'nın ismini terör listesine almasının üzerine düşen görevi yerine getirmekten alıkoyamayacağını belirterek, Hamas'ın terör örgütü değil milli kurtuluş hareketi olduğunu söyledi.

Müştehi, sosyal paylaşım sitelerinden Facebook'taki kişisel sayfasında bugün (10 Eylül Perşembe) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kendi isminin ve dünyanın özgür insanlarının isimlerinin Amerika tarafından terör bahanesiyle kara listeye alınmasının şaşılacak bir şey olmadığını ifade etti.

Kararın kendisini Filistin halkına ve haklı davasına hizmetten alıkoyamayacağını belirten Müştehi, kararın kaderini de değiştiremeyeceğini söyleyerek, "Ya bir zafer veya şehadet" dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Salı akşamı yaptığı açıklamada, Hamas liderlerinden Ruhi Müştehi ile Yahya Es-Sinvar ve Muhammed Dayf'ın isimlerinin terör listesine eklendiğini bildirmişti.

Bu tür kararların tarihi değiştiremeyeceğini ifade eden Müştehi, "Şayet bu mümkün olsaydı Güney Afrikalı lider Nelson Mandela için mümkün olurdu" dedi ve Mandela'nın 2008 yılına kadar resmi olarak terörist kabul edildiğini hatırlattı.

Müştehi, Hindistanlı ünlü lider Gandi'nin de 1932'de İngiliz Parlamentosu tarafından terörist ilan edildiğine dikkat çekti.

ABD'nin HAMAS'ın liderlerini teröristler listesine almasına Ürdün İslami Çalışma Cephesi Partisi'nden de tepki geldi.


Ürdün İslami Çalışma Cephesi Partisi, İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden üçünün isimlerinin işgal altındaki topraklarını savundukları için Amerika'nın terör listesine alınmasının haksız bir karar olduğunu söyledi.

İslami Çalışma Cephesi Partisi, Amerika'nın bu kararla işgal rejimiyle çözüm projelerine teslim olması için Hamas'a baskı yaptığını ifade etti.

Ürdün İslami Çalışma Cephesi Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Naim Hasavine, bugün (10 Eylül Perşembe) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Amerika Birleşik Devletleri'ni halklara karşı insaflı olmaya ve direniş hakkına saygı duymaya davet etti.

Hasavine, Amerika'nın Hamas'a değil cinayetlerini ve saldırılarını sona erdirmesi için işgal rejimine baskı yapması gerektiğini bildirdi.

İşgal yönetiminin Mescid-i Aksa'daki ilim meclislerini yasaklayarak Yahudi yerleşimciler için günlük baskın vakti belirlemesini ve o vakitte yerleşimcilerden başka kimseyi Mescid-i Aksa'ya almamasını değerlendiren Hasavine, İslami Çalışma Cephesi Partisi olarak bu uygulamaları şiddetle kınadıklarını söyledi.

Ürdünlü siyasi lider, Arap rejimlerinin Filistin'e ve Kudüs'e yönelik sorumluluklarını yerine getirmediklerini kaydederek, Arapları ve Müslümanları Mescid-i Aksa'yı ve Kudüs'ü savunmaya davet etti.

Yukarı DönEtiketler:

Yorum yapyorum

Yorumlar

İlyas Metin
11.09.2015 11:51
....
Bizler Obama kara kafirini çoktan teröristlerin başkomutanı ilan ettik
Yorum yapyorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat