Abbas Hükümeti 108 Hamas üyesini tutkladı


Abbas Hükümeti 108 Hamas üyesini tutkladı

A+ |Normal |A-

Son güncelleme: 03 Temmuz 2015 Cuma 15:50


İşgalciye gönüllü hizmet etmeyi sürdüren Abbas Güçleri Son İki Gün İçinde 108 Hamas Mensubunu Tutukladı

Küre Medya / Haber Merkezi
Filistin Yönetimi'ne bağlı Koruyucu Güvenlik ile İstihbarat birimleri dün ve bugün sabah İslamî Direniş Hareketi (Hamas) liderleriyle mensuplarına karşı başlattığı operasyonlarda 108 kişiyi tutukladığı belirtildi.

Son tutuklamalarla ilgili bir açıklama yapan Hamas hareketi, işgal rejiminin son eylemlerin arkasında Hamas'ın olduğunu açıklamasının ardından Filistin Yönetimi'ne bağlı güçlerin hareketin liderleriyle mensuplarına karşı operasyon başlattığını ifade etti.

Hareket yayınladığı açıklamada, dün (2 Temmuz Perşembe) öğleden sonra başlayan ve bugün de devam eden operasyonlarda tutuklananlarının çoğunun özgürlüğe kavuşan esirler olduğunu, bunların daha önce de tutuklanıp serbest bırakıldığını hatırlattı.

Hareket yayınladığı açıklamada, bu mübarek ayda yapılan saldırıların halkı arkadan hançerlemek olduğunu ve bununla sadece işgal rejimine hizmet ettiklerini belirtti.

Hamas, Filistin Yönetimi'ni Sorumsuz Uygulamaları Konusunda Uyardı

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Filistin Yönetimi'ni mensuplarından 100’den fazla kişinin tutuklanmasıyla sonuçlanan zalimce baskın ve operasyonlar konusunda uyardı.

Hamas hareketi son gelişmelerle ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı. Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan açıklamada “ başlatılan bu barbarca zulüm, baskın ve baskılar çok tehlikeli bir girişimdir. Abbas ve El-Hamdallah bu zulüm ve baskılarla işgal rejimiyle güvenlik işbirliğine giderek Batı Yaka'daki direnişin alt yapısını tamamıyla tasfiye etmeyi hedefliyor” ifadelerine yer verildi.

Konuyla ilgili açıklamayı yapan Hamas sözcüsü Sami Ebu Zuhri yapılanları düşmana uşaklık olarak niteleyerek, bu hizmetin asla Hamas’ın iradesini veya direniş projesini zayıflatamayacağını söyledi.

Hamas sözcüsü Ebu Zuhri yaptığı açıklamada ayrıca, tutuklananların derhal serbest bırakılmasını isteyerek, sadece düşmana hizmet bu girişimin sonuç ve yansımaları konusunda da Filistin Yönetimi'ni uyardı.

 Bedran: “Filistin Yönetimi Batı Yaka’da Direnişin Büyümesini Engellemek İstiyor”

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Husam Bedran, Filistin Yönetimi'ne bağlı güçlerin şu anda Batı Yaka’da Hamas hareketinin lider ve mensuplarına yönelik baskı ve zulümlerinin, Batı Yaka’da direnişin büyümesini istememesinin bir sonucu olduğunu söyledi.

Hamas lideri son gelişmeler üzerine bir basın açıklaması yaptı. Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan açıklamada Bedran, Filistin Yönetimi'nin son zamanlarda artan direnişi durdurmak için var gücüyle çalıştığını, Hamas’ın açıkça eylemleri üstlenmesinden sonra da harekete yönelik baskılarını artırdığını söyledi.

Bedran yaptığı açıklamada, Batı Yaka’da Hamas liderleriyle mensuplarına yönelik baskı, zulüm ve terörden Filistin Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas’ın sorumlu olduğunu söyledi.

Filistin’deki grup ve kurumlara da çağrıda bulunan Bedran, toplumsal dokuyu yerle bir eden bu baskılara karşı seslerini yükseltmelerini istedi.

Hamas liderleriyle mensuplarına karşı iki gündür operasyonlar yapan Abbas güçleri şimdiye kadar yüzden fazla kişiyi tutukladı.

 

Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yapyorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat