4. Türkiye Dergi Günleri başlıyor


4. Türkiye Dergi Günleri başlıyor

A+ | Normal | A-

Son güncelleme: 21 Ekim 2013 Pazartesi 12:51


Türkiye Dergi Editörleri ve Yayın Yönetmenleri Birliği (TÜRDEB) beş yıldır gerçekleştirdikleri aylık toplantılar kapsamında 4.TÜRKİYE DERGİ GÜNLERİ adıyla etkinlikler düzenliyor.

Küre Medya / Haber Merkezi
TÜRDEB tarafından 4. Dergi Günleri için düzenlenen mutad istişare toplantısı sonucunda şu açıklama yapıldı:

'Artık Bir Dergi Günlerimiz Var diyoruz. Tüm Kültür, Sanat, İlim Kitap, Düşünce ve Dergi Dostlarına önerimiz dergi fuarı haftasında KİMSEYE SÖZ VERMEYİN! Sizi düşünce, kültür ve hikmet şölenine bekliyoruz. 

Bilmiyoruz belirtmeye gerek var mı; okumak, düşünmek ve anlamak için dergilerin ateşleyici, harekete geçiren yazılarına ne kadar çok ihtiyaç olduğunu?

Bilmiyoruz belirtmeye gerek var mı; birçok şair, yazar, gazeteci ve fikir adamının bir zamanlar farkına varılmayan önemli/değerli dergilerinde yazan kişiler olduğunu? 

İdealinizde yeni Mehmet Akif Ersoylar, Necip Fazıllar, Sezai Karakoçlar, Cahit Zarifoğulları, Muhammed İkballer, Hasan el Bennalar, varsa onların yollarından beslenerek yazmaya çalışanlarla buluşmaya bekliyoruz.

Bir topluluğun güzel yarınları için yatırım yapmada kazançlı çıkanlar okumaya, ilme, sanata, ahlaka önem veren ve bunların yuvası olan dergilere ve dergilerde yazılanlara kulak verenler olmuştur.

Tarihi Sirkeci Tren Garında 23-27 Ekim 2013 tarihlerinde Türkiye Dergi Fuarı'nın 4.sü düzenleniyor. Bu fuarda daha önce kullanılan alanın 2-3 katı büyük bir alanda fuarımızı gerçekleştireceğiz. Önceki yıllarda 55, 98 ve 88 derginin katıldığı fuarlara bu sene Türkiye'de ilk defa yüzü aşkın derginin katılması bekleniyor. Yazar, okuyucu buluşmalarının gerçekleşeceği, panel ve söyleşilerin yapılacağı 4.Türkiye Dergi Fuarına tüm kültür, sanat, kitap ve dergi dostlarını bekliyoruz.

Bu sene fuara okullardan da yoğun ilgi bekleniyor. 

Fuara özellikle ortaokul ve liselerden yayın ve iletişim kulübü ile kütüphane kulübü öğrencileri ile, kitap ve dergi mudavimi öğrencilerin katılması bekleniyor.

TÜRDEB 4.Dergi Fuarı koordinatörü Murat Ayar Dergi Günleri onur konuğu ve diğer ayrıntılar hakkında ise şu açıklamada bulundu:

'Geçen yıl 25 yılı aşkın bir süredir büyük fedakarlıklara hayatını sürdüren Yedi İklim Dergisi ve başından beri yayın yönetmeni olan Ali Haydar Haksal onur konuğumuz idi. Bu yılki Dergi Fuarımızda da bir dergimiz Onur Konuğu olacak. Bu yılki konuğumuzu fuar açılmadan önceki basın bültenimizde açıklayacağız. 

Açılışımıza Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, TCDD Genel Müdürü Belediye başkanlanları ve bir çok değerli kültür adamımızın katılması beklenmektedir. Tarihi Sirkeci Garında 23 Ekim çarşamba günü saat 12.00'de yapılacak açılışla başlayacak olan dergi günleri 27 Ekim 2013 tarihine kadar 10.00-20.00 saatleri arası ziyarete açık olacaktır. TCDD, Başakşehir, Zeytinburnu Belediyeleri ve Kültür AŞ'nin lojistik katkılarıyla gerçekleşecek bu yılki dergi günleri organizasyonuna TÜRDEB olarak tüm dergi dostlarını bekliyoruz.

Yer: Sirkeci Garı

Tarih: 23-27 Ekim 2013

Açılış-Kapanış saatleri: 10.00-20.00 Yukarı DönEtiketler:

Henüz yorum bulunmamaktadır!

Yorum yap yorum

 

Kategoriye Ait Diğer HaberlerAna Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat