«« « 9 10 11 » 
zeynepder-kir-cicekleri-yil-sonu-gosterisi-yapildi-3284h.htmlZeynepder "Kır Çiçekleri" yıl sonu gösterisi yapıldı

Zeynepder Karamürsel Şubesinin"Kır Çiçekleri" çocuk kulübü yıl sonu programını muhteşem bir gösteriyle kapattı.
hayder-yil-sonu-etkinlikleri-gelecek-adina-umut-verdi-3066h.htmlHAYDER yıl sonu etkinlikleri gelecek adına umut verdi

2012-2013 Yıl sonu gösterilerini 17 Haziran Pazartesi akşamı gerçekleştiren HAYDER'in yetiştirdiği çocuklarımız gelecek adına umut verdi.
ilkav-cocuk-kulubu-kapanis-programi-ve-piknigi-yapildi-2958h.html"İlkav Çocuk Kulübü" kapanış programı ve pikniği yapıldı

Bir yıl süreyle hafta sonları İlkav Çocuk Kulübünde yürütülen etkinliklere katılan çocuklarımıza ailelerinin de hazır bulunduğu bir törenle sertifikaları verilerek 2012-2013 dönemi sona erdirildi.
peygamberlere-iman-allahin-hayata-mudahalesine-imandir-2952h.html“Peygamberlere iman, Allah’ın hayata müdahalesine imandır”

Kur'an Nesli Kültür Merkezi'nin "Adım Adım İslam" başlıklı seminerlerinde bu hafta "Peygamberlere İman" konusu ele alındı.
kitapli-toplum-olma-vasfini-yitirdik-2937h.html"Kitaplı toplum olma vasfını yitirdik"

"Kur'an'a Davet Platformu"nun organize ettiği "Kur'an'a Davet Panelleri"nin üçüncüsü 08 Haziran 2013 Cumartesi günü Kütahya’da, Ressam Ahmet Yakuboğlu Kültür Merkezinde, İslami Düşünce Ensti
iffetsiz-bir-zamanda-iffetle-ziynetlenmek-gerek-2907h.html"İffetsiz bir zamanda iffetle ziynetlenmek gerek"

Zamanın Zeynebi Derneği başkanı eğitimci-yazar Sabiha Ateş Alpat Belçika ziyareti esnasında"Tarihe İz Bırakan Kadınlar" konulu Sint-Niklaas ve Genk'te iki seminer verdi.
alternatif-bir-egitim-calismasina-katilmak-ister-misiniz-2880h.htmlAlternatif bir eğitim çalışmasına katılmak ister misiniz?

Kendini yetiştirmeyi hedeflemiş ve İslam’ı en güzel şekilde yaşayıp anlatmayı, amaç edinmiş kişiler, İLKAV (İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı) ve Huzur psikolojik danışmanlık merkezinin işbirliği ile gerçekle
tum-batil-yonelimlerin-temelinde-yanlis-allah-tasavvuru-vardir-2760h.html"Tüm bâtıl yönelimlerin temelinde yanlış Allah tasavvuru vardır"

"Yoktan yaratmış olduğu insana, yeryüzüne ve tüm varlığa ölçü ve sınır koyan, hükmeden ve belirleyen hakim bir Allah inancı yerine, insanlar tarafından tanımlanan, insanların kendisi için sınır belirlediği
agrida-bugun-sorumluluk-bilinci-konusulacak-2722h.htmlAğrı'da bugün "Sorumluluk Bilinci" konuşulacak

Gazeteci-Yazar Hamza Er bugün bir dizi programa katılmak için Ağrı'da olacak.
almanya-essende-kermes-duzenleniyor-2721h.htmlAlmanya Essen'de Kermes düzenleniyor

Almanya'da faaliyet gösteren Yalçın İçyer hocanın düzenli olarak çalışmalarını sürdürdüğü Vidam e. V. kermes düzenliyor. Küremedya olarak bizler de bu hayır çalışmasına basın sponsoru olduk.
ozgun-derden-sehidler-gecesine-davet-2719h.htmlÖzgün-Der'den"Şehidler Gecesine" davet

İzmir Özgün-Der Gençlik kolları tarafından organize edilen "Şehidler Gecesi" nin başlama saati 20:30
kalkisimiz-ancak-kurana-yonelince-olur-2724h.htmlKalkışımız ancak Kur'an'a yönelince olur

Balıkesir’de faaliyet gösteren Kardeşlik Köprüsü Derneğinin organize ettiği Bilinç Derslerinde Hamza Er "Örnek Kur'an Neslinin Özellikleri" konulu sunum gerçekleştirdi.
kalem-derin-geleneksel-piknigi-umraniyede-yapildi-2703h.htmlKalem-Der'in geleneksel pikniği Ümraniye'de yapıldı

Kalem-Der'in her yıl gelneksel olarak yaptığı Piknik, bu yılda 26 Mayıs Pazar günü Ümraniye Kent Ormanında yapıldı.
ihhdan-mescid-i-aksa-ve-mavi-marmara-yuruyusu-2673h.htmlİHH'dan"Mescid-i Aksa ve Mavi Marmara Yürüyüşü"

İHH, Mavi Marmara gemisine İsrail tarafından gerçekleştirilen saldırının 3. yıl dönümünde İstanbul'da büyük bir eyleme hazırlanıyor.
islamin-kapisindan-girmek-icin-bazi-kapilardan-cikmak-gerekir-2671h.html“İslam'ın kapısından girmek için, bazı kapılardan çıkmak gerekir"

Şükrü Hüseyinoğlu: O halde İslam’ın kapısından girmeden önce çıkılması gereken kapılar olduğunun bilincinde olmak gerekir. Bu yapılmazsa, İslam dışı kapılardan çıkılmayıp, reddedilmesi gerekenler reddedilmeden
tevhidi-yolda-yurumek-adanmislik-ister-2651h.html"Tevhidi yolda yürümek adanmışlık ister"

Birr Nesil Derneğinin "Alternatif Eğitim Konferansları" adı altında düzenlemiş olduğu "Aylık Buluşmalar" ın Mayıs ayı konuğu "Tevhidi Yol" adlı sunumuyla Hakan AKSU oldu.
corumda-mavi-marmara-anma-ve-kardeslik-gecesi-2611h.htmlÇorum'da"Mavi Marmara anma ve kardeşlik gecesi"

Mavi Marmara davaları ve bu güne kadar gelinen durum hakkında değerlendirmelerin yapılacağı, İsrail'in özrü öncesi ve sonrası gelişmelerin de tahlil edilip masaya yatırılacağı gece 27 Mayıs 2013 Pazartesi günü
balikesirde-kurana-davet-sorumlulugumuz-konusuldu-2629h.htmlBalıkesir'de Kur'an'a Davet sorumluluğumuz konuşuldu

Balıkesir’de faaliyet gösteren Kardeşlik Köprüsü Derneğinin organize ettiği Bilinç Derslerinin bu haftaki konukları İzmir Özgün-Der’den Kemal Songür ve Hamza Akdeniz’di.
onurlu-direnisler-buyuk-zaferlerin-baslangici-olacaktir-2623h.html"Onurlu direnişler büyük zaferlerin başlangıcı olacaktır"

Medeniyet Derneği ve Kudüs Dayanışma Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği programda Kudüs Muhafızı Şeyh Raid Salah, Mescid-i Aksa’nın bugününü ve yarınını anlattı.
kuran-nesli-km-egitim-calismalarina-ara-vermeyecek-2620h.htmlKur'an Nesli K.M. eğitim çalışmalarına ara vermeyecek

Geçtiğimiz Kasım ayında yenilenen mekanının açılışı yapılarak çalışmalarını sürdüren Kur'an Nesli Kültür Merkezi "Adım Adım İslam" seminerleri başlığı ile yaz döneminde eğitim ve çalışmalarına ara ver
ozgun-derden-islami-hareketler-ve-islamcilik-semineri-2614h.htmlÖzgün-Der'den "İslami Hareketler ve İslamcılık" semineri

"İslami Hareketler ve İslamcılık" konulu semineri ile bu hafta Alev Erkilet, Özgün-Der'e konuk olacak.
medeniyet-dernegi-kudus-muhafizi-seyh-raid-salahi-agirliyor-2514h.htmlMedeniyet Derneği Kudüs Muhafızı Şeyh Raid Salah'ı ağırlıyor

Medeniyet İlim Kültür ve Dayanışma Derneği ve Kudüs Dayanışma Derneği’nin ortak organizasyonu ile Kudüs Muhafızı Şeyh Raid Salah, “Mescidi Aksa’nın Bugünü ve Yarını” konulu bir konferansla 24 Mayıs 2013 Cuma gü
azimli-peygamberimiz-ornek-alinamaz-hale-getiriliyor-2570h.htmlAzimli: Peygamberimiz örnek alınamaz hale getiriliyor

Giresun'un Eynesil ilçesinde faaliyet gösteren Eynesil Furkan-Der'de "Siyeri Farklı Okumak" konusu konuşuldu...
igdis-edilen-zihinler-cihad-ilim-ve-takvayi-algilayamiyor-2566h.html"İğdiş edilen zihinler cihad ilim ve takvayı algılayamıyor"

Kalemder'in organize ettiği her ay bir panel ve konferansların sonuncusu olan, "Cihad, İlim ve Tâkva Dengesi" Konferansı gerçekleştirildi.
muslumanin-oncelikleri-konferansindan-notlar-2515h.html"Müslüman'ın Öncelikleri" konferansından notlar

Medeniyet İlim Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından gerçekleştirilen, Eğitimci-yazar Ömer Küçükağa'nın sunum yaptığı "Müslüman'ın Öncelikleri" konulu konferans Samandıra Kültür Merkezi'nde yapıldı.
kuran-nesli-kmden-suriye-halki-icin-ilac-kampanyasi-2488h.htmlKur'an Nesli K.M.'den Suriye halkı için ilaç kampanyası

Kur'an Nesli Kültür Merkezi, mazlum Suriye halkının yaralarını sarma yönündeki çabalara katkı sağlamak amacıyla ilaç kampanyası düzenliyor.
islam-dinimiz-kimligimiz-musluman-adimiz-ve-islami-sorumluluklarimiz-2471h.html"İslam dinimiz, kimliğimiz, Müslüman adımız ve İslami sorumluluklarımız"

İLKAV Genel Başkanı Mehmet Pamak Boğaziçi Üniversitesi'nden bir grup öğrencinin daveti üzerine, söz konusu Üniversitenin kız ve erkek öğrencilerinden oluşan bir gruba "İslam dinimiz, kimliğimiz, müslim/Müs
sabiha-ates-alpat-yakut-der-in-konugu-oldu-2470h.htmlSabiha Ateş Alpat YAKUT-DER' in konuğu oldu

Yazar Sabiha Ateş Alpat YAKUT-DER'in konuğu oldu
ilke-der-den-mazlum-suriye-halki-yararina-kermes-2448h.htmlİlke-Der' den mazlum Suriye halkı yararına kermes

Çorum' da faaliyet gösteren İlke-Der Mazlum Suriye halkı yararına kermes düzenliyor.
zeynep-der-cocuk-kulubu-peygamber-sevgisi-programindan-notlar-2403h.htmlZeynep-der Çocuk Kulübü"Peygamber Sevgisi" programından notlar

Zeynepder Çocuk Kulübünün düzenlemiş olduğu Peygamber Sevgisi Programı yapıldı. Program miniklerin Kur'an-ı kerim ve meali ile başlandı. Egitimci Muaz Koşar" Kuran ve sünnet ışığında çocuk eğitimi" ko
kurt-sorununa-ve-cozum-surecine-islami-bakis-konulu-cuma-konferansi-2275h.html"Kürt Sorununa ve Çözüm Sürecine İslami Bakış" konulu cuma konferansı

İLKAV'ın 03.05.2013 tarihli Cuma Konferansında Mehmet Pamak "Kürt Sorunu ve Çözüm Sürecinin İslami Ölçülerle ve Müslümanların Sorumlulukları Açısından Değerlendirmesi"ni yaptı.
mehmet-pamak-kuran-ahlakini-anlatti-2209h.htmlMehmet Pamak "Kur'an ahlakını" anlattı

Mehmet Pamak Ankara İNSAN-DER'de "Kur'an ahlakını kuşanmak" konulu bir sohbet gerçekleştirdi.
kalem-derde-takva-bilinci-konusuldu-2210h.htmlKalem-Der'de Takva Bilinci konuşuldu

Kalemder bayanlar Komisyonunun organize ettiği Tâkva Bilinci adlı Konferans yapıldı. Abdulhamit Kahraman’ın bir sunun yaptığı Konferans, Kalemder dernek binasında gerçekleştirildi.
kuran-sadece-kendine-musluman-ferd-istemez-2151h.htmlKur'an sadece "kendine Müslüman" ferd istemez

Ümraniye Kalem-Der'de Pazar Dersinde, Rıdvan Dinçer'in sunumuyla "Sorumluluklarımız ve Biz" konusunu işlendi.
egitim-derde-dogru-peygamber-algisi-konusuldu-2147h.htmlEğitim-Der'de "Doğru Peygamber Algısı" konuşuldu

İstanbul Kağıthane'de faaliyet gösteren Eğitim-Der'de 15 günde bir düzenlenen Kur'an Sohbetlerinin bu haftaki hatibi Hamza Er'di...
alpat-ona-sevgimizi-getirdigi-degerlerle-amel-ederek-gostermeliyiz-2116h.htmlAlpat: O'na sevgimizi getirdiği değerlerle amel ederek göstermeliyiz

ADANA'da hanımlara özel düzenlenen "Peygamber (s) Hayatımızın Neresinde" konulu konferansta konuşan Sabiha Ateş Alpat'ın konferansına yoğun ilgi vardı.
ancedde-peygambersin-sahidlik-yonu-konusuldu-2111h.htmlANÇED'de Peygamber(s)'in şahidlik yönü konuşuldu

Alanya'da faaliyet gösteren Anadolu Çevre Eğitim Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ANÇED'de Şahit Peygamber Hz. Muhammed(s) konulu konferans gerçekleşti. Konferansın konuşmacısı Hamza Er'di.
medeniyet-derneginden-muslumanin-oncelikleri-konferansi-2079h.htmlMedeniyet Derneği'nden'Müslümanın öncelikleri' konferansı

Medeniyet Derneği'nden'Müslümanın öncelikleri' konulu konferans daveti yapıldı.
alpat-kitaba-uymak-yerine-kitabi-kendimize-uyduruyoruz-2041h.htmlAlpat: Kitab'a uymak yerine Kitab'ı kendimize uyduruyoruz

Kocaeli Zamanın Zeynebi Duyarlı Hanımlar Sosyal Yardımlaşma Derneği kurucu başkanı ve eğitimci yazar Sabiha Ateş Alpat 27 Nisan 2013 tarihinde, Venhar Kur'an Evinde "Tesettür ve İman" konusunu anlattı
er-peygamberimizin-ornekligi-perdelenmek-isteniyor-2044h.htmlEr: Peygamberimizin örnekliği perdelenmek isteniyor

Balıkesir Edremit’te faaliyet gösteren Kardeşlereli Derneğinde Hz.Peygamber’i (s) doğru anlamak konferansı gerçekleşti. Konferansın konuşmacısı olan Hamza Er, yanlış peygamber algısı üzerinde durarak Peygamberi
kalkan-ummetin-devletlesmesi-sunnetin-bir-boyutudur-1988h.htmlKalkan: Ümmetin devletleşmesi sünnetin bir boyutudur

Birr Nesil Derneği'nin "Alternatif Eğitim Konferansları" adı altında tertiplediği "Aylık Buluşmalar" ın Nisan ayı konuğu Eğitimci-yazar Ahmed Kalkan idi.
ozgun-derde-muslumanin-kiblesi-konusuldu-1972h.htmlÖzgün-Der’de Müslüman’ın kıblesi konuşuldu

İzmir Yeşilyurt’ta faaliyet gösteren ÖZGÜN-DER’in haftalık konferansları devam ediyor. ÖZGÜN-DER’de bu hafta Hamza Er “İnsanlığın Kıble arayışı ve Müslümanın Kıblesi” konusunu anlattı.
kisemde-mescid-i-aksa-konusulacak-1874h.htmlKİSEM'de Mescid-i Aksa Konuşulacak

Ahmed Varol "Küresel İnsani Yardım ve Siyasi Eğitim Merkezi"nde Filistin ve Mescidi Aksa konusunu işleyecek.
ozgun-derde-toplum-ve-sorumluluklarimiz-konusuldu-1852h.htmlÖzgün-Der’de ‘Toplum ve Sorumluluklarımız’ konuşuldu

20 Nisan'da gerçekleşen program, Hamza Akdeniz'in açılış konuşması ile başladı programların etkisi ve işleyişi hakkında kısa bir konuşma gerçekleştiren Akdeniz sözü Ayhan Yaraşıklı'ya devretti.
ahmed-kalkan-peygamber-sevgisi-ona-itaatle-anlam-bulur-1833h.htmlAhmed Kalkan: Peygamber sevgisi, O'na itaatle anlam bulur

İstanbul Kağıthane'de faaliyet gösteren Eğitim-Der'de 15 gün de bir düzenlenen Kur'an Sohbetlerinin bu haftaki hatibi Ahmed Kalkan'dı...
alan-iktidarlar-dine-dayalidir-1835h.htmlAlan: İktidarlar dine dayalıdır

"Cumhuriyet Dönemi Din-Devlet İlişkisi" konulu konferansta konuşan Hüseyin Alan, iktidarların dine dayalı olduğunu söyledi.
furkan-derde-cevap-arandi-biz-allahtan-razi-miyiz-1832h.htmlFurkan-Der’de cevap arandı: “Biz Allah’tan Razı mıyız?

Hay-Der Başkanı Hakan Aksu, Giresun’un Eynesil ilçesinde faaliyet gösteren Furkan-Der'de "Biz Allah’tan razı mıyız?" konulu bir konferans gerçekleştirdi. Sunuculuğunu Canalp Kırtorun’un yaptığı progra
kalemderde-takva-bilinci-ve-ahlaki-yozlasma-paneli-yapildi-1830h.htmlKalemder'de "Tâkva Bilinci ve Ahlâki Yozlaşma" paneli yapıldı

Kalemderin organize ettiği,"Takva Bilinci ve Ahlaki Yozlaşma" adli panel, Kalemder dernek binasında gerçekleştirildi. Panelde, Ahmed Kalkan, Ramazan Kayan ve Necmettin Irmak birer sunum gerçekleştirdi
toplumlar-kuranla-degisime-muhtac-1773h.htmlToplumlar Kur’an’la değişime muhtaç

Kur’an’a Davet Platormu’nun ülke çapında tertip edeceği Kur’an’a Davet Panellerinin ilki İstanbul Kağıthane’de gerçekleştirildi. Kur’an ve Toplumsal Dönüşüm üst başlıklı programın konuşmacıları İLKAV başkanı Me
mainzde-islamda-ailenin-temeli-konusuldu-1726h.htmlMainz'de İslam'da Ailenin Temeli konuşuldu

Zamanın Zeynebi Derneği Başkanı, eğitimci yazar Sabiha Ateş Alpat, Almanya’nın Mainz kentinde İbiz Derneği’nin düzenlediği "İslam'da Ailenin Temeli" konulu bir konferans gerçekleştirdi.
«« « 9 10 11 » 

Ana Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat