«« « 5 6 7 8 9 10 11 » 
ihh-yetimlerle-dayanisma-gunleri-9511h.html İHH Yetimlerle Dayanışma Günleri

İHH İnsani Yardım Vakfı, “Yetim Dayanışma Günleri”nin bu yıl 5'incisini düzenleyecek. Türkiye dahil 41 ülkede hayata geçirilecek 427 projeden yurt dışında 157 bin 375, Türkiye'de ise 23 bin 18 yetim yararlanaca
medeniyet-vakfindan-kermese-davet-9484h.html Medeniyet Vakfından kermese davet

Medeniyet Vakfı 2-10 Mayıs tarihleri arasında ihtiyaç sahipleri ve öğrenciler için düzenlediği hayır kermesine hayır severler davet ediliyor.
100-yil-unv-kurana-gore-kadin-konusuldu-9468h.html 100. Yıl Ünv. “Kur'an’a Göre Kadın" Konuşuldu

28 Nisan Salı günü Düşünce ve Medeniyet Topluluğunun düzenlemiş olduğu, İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda yapılan program Zehra Çomaklı Türkmen’in katılımıyla gerçekleşti.
musluman-kadinin-gelisimi-ve-sorumluluklarimiz-9427h.html "Müslüman Kadının Gelişimi ve Sorumluluklarımız’’

26 Nisan Pazar günü Tatvan Özgür-Der şubesi tarafından düzenlenen "Türkiye'de Müslüman Kadının Gelişimi ve Sorumluluklarımız’’ konulu konferansa konuşmacı olarak Zehra Türkmen katıldı.
ihhdan-diyarbakirda-baris-sempozyumu-9396h.html İHH’dan Diyarbakır’da Barış Sempozyumu

İnsan Hak ve Hürriyetleri ( İHH ) İnsani Yardım Vakfı tarafından Diyarbakır'da düzenlenen, iki gün süren Uluslararası "Ortadoğu'da Kürtler ve Barış Sempozyumu" İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım'ın açı
modernizm-ve-islami-kimlik-konusuldu-9352h.html Modernizm ve İslami Kimlik konuşuldu

İstanbul Beyoğlu ilçesinde faaliyet gösteren Hanımlar Araştırma ve Yardımlaşma Derneği (HAYDER), araştırmacı yazar Hüseyin Alan’ı misafir etti. Yazar Hüseyin Alan, “Modernizm ve İslami Kimlik” üzerine bir sunum
kuran-hz-peygamberi-nasil-egitti-9350h.html Kur’an, Hz. Peygamber'i Nasıl Eğitti?

Bilgi ve Düşünce Kulübü öğrencileri tarafından düzenlenen “Kur’an’ın Hz. Peygamber'i Eğitmesi” konulu konferansa konuşmacı olarak Yrd. Doç. Dr. Murat Kayacan katıldı.
nerede-bir-isgal-varsa-orada-direnis-olacaktir-9321h.html 'Nerede bir işgal varsa, orada direniş olacaktır'

Diyarbakır'da düzenlenen "Sen Özgürsün... Kardeşin Esir!" konulu seminerde konuşan HAMAS Liderlerinden Hûsam Atıf Bedran, işgallerin olduğu her yerde direnişin de olacağını vurguladı.
cuntanin-idam-kararlari-protesto-edildi-9319h.html Cuntanın idam kararları protesto edildi

Fatih'te çeşitli İslami kuruluşlarının üyeleri, Mısır'da darbe karşıtlarına yönelik idam kararları ve Mursi'nin 20 yıl hapis cezasına çarptırılmasına tepki için yürüyüş yaptı
isgal-rejiminin-zindanlarinda-7-bin-filistinli-var-9310h.html İşgal rejiminin zindanlarında 7 bin Filistinli var

İHH'nın genel merkezinde Dünya Filistinli Esirlerle Dayanışma Haftası kapsamında düzenlenen programda, 3 yüzden fazla çocuk, 25 civarında kadın ve 22 milletvekilli olmak üzere 7 binin üzerinde Filistinlinin İşg
dunyevilesmegecici-olana-gonul-baglama-9306h.html "Dünyevileşme/Geçici Olana Gönül Bağlama"

Akhisar özgür-der temsilciliğinde düzenlenen seminer programlarında Ali Soylu, "Dünyevileşme/Geçici Olana Gönül Bağlama" konusunu anlattı. Soylu özetle şunları anlattı:
amasyali-yetimlerle-dayanisma-gecesi-9262h.html Amasyalı Yetimlerle Dayanışma Gecesi

Amasya İHH ve Özgür-Der Temsilciliklerinin ortaklaşa düzenledikleri Amasyalı Yetimlerle dayanışma gecesi programı, Şehzadeler Gezi yolunda gerçekleşti.
kardeslerelinde-ummet-bilinci-konusuldu-9259h.html Kardeşlereli'nde Ümmet Bilinci konuşuldu

Edremit'te faaliyet gösteren Kardeşlereli Derneği'nin her ay yapmakta olduğu seminerlerin Nisan ayı konuğu İzmir Özgün-Der başkanı sayın Hamza Akdeniz idi.
kamaruzzamanin-idami-izmirde-protesto-edildi-9242h.html Kamaruzzaman’ın İdamı İzmir'de Protesto Edildi

Cemaat-i İslami liderlerinden Muhammed Kamaruzzaman’ın idam edilmesi İzmir Konak meydanında İslami kuruluşlar tarafından protesto edildi.
ortadoguda-kurtler-ve-baris-sempozyumu-9210h.html “Ortadoğu’da Kürtler ve Barış” Sempozyumu

İHH'ın organize ettiği “Ortadoğu’da Kürtler ve Barış” Sempozyumu, 25-26 Nisan 2015 The Green Park Hotel Diyarbakır'da yapılacak
suriyeye-yardim-seferberligi-9204h.html Suriye’ye Yardım Seferberliği

Erzurumlu Müslümanlar beş yılı aşkın süredir büyük bir zulme,işkenceye,yokluğu ve sürgüne maruz kalan mazlumlar için yardım seferberliği başlattı.
ummetini-arayan-peygamber-konferansi-9178h.html Ümmetini Arayan Peygamber Konferansı

Medeniyet Vakfı Ankara Şubesi (Genç Birikim) 19 Nisan 2015 Pazar günü Medeniyet Vakfı Genel Başkanı Beşir Eryarsoy’un sunumuyla “Ümmetini Arayan Peygamber” Panelini gerçekleştirecek.
hz-muhammedsin-insanliga-mesaji-paneli-gerceklesti-9176h.html "Hz. Muhammed(s)'in İnsanlığa Mesajı" paneli gerçekleşti

Kırşehir'de Hz. Muhammed(s)'in İnsanlığa Mesajı konulu panel gerçekleşti. Programın konuşmacıları siyer çalışmaları ile bilinen araştırmacı-yazar Hüseyin Alan ile yazar Hamza Er'di. Paneli İzmir Özgün-Der başka
akmerde-her-pazartesi-tefsir-dersi-9102h.html AKMER'de her pazartesi tefsir dersi

AKMER'de (Aksa İlim ve Davet Merkezi) her hafta yapılan nüzül sırasına göre tefsir derslerinde bu hafta Müddessir Suresi 49-56.ayetler aralığı işlendi.
kuresellesme-ve-kimlik-problemi-furkan-derin-konusuydu-9095h.html "Küreselleşme ve Kimlik Problemi" Furkan-Der'in konusuydu

Eynesil Furkan-der'de 2014-2015 seminerler dizisinin Mart Ayı konuğu "Küreselleşme ve Kimlik Problemi" adlı sunumuyla İzmir'den Araştırmacı-Yazar Hüseyin Alan oldu.
musda-kimlik-arayisi-konusuldu-9087h.html Muş'da "Kimlik Arayışı" konuşuldu

Muş Alparslan Üniversitesi Anemon, İnsani Değerler, İnsani Yardım, Bir Gençlik ve İlim ve Fikir öğrenci toplulukları tarafından 26. 03. 2014 Perşembe saat 15. 30 da “Gelenek ve Modernizm Arasında Kimlik Arayışı
ozgun-derdeyol-ayrimindaki-insan-konusuldu-9086h.html Özgün-Der'de"Yol Ayrımındaki İnsan" konuşuldu

İzmir'de faaliyet göstermekte olan Özgün-Der'in her hafta düzenli olarak yapmakta olduğu seminerlerin bu haftaki konuşu sayın Prof.Dr. Celaleddin Vatandaş idi.Karabağlar Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda
akmerde-her-pazartesi-tefsir-dersi-9053h.html AKMER'de her pazartesi tefsir dersi

AKMER'de (Aksa İlim ve Davet Merkezi) her pazartesi yapılmakta olan nüzül sırasına göre tefsir dersleri devam ediyor.
kardeslerelinde-islami-kimligin-vahdet-algisi-konusuldu-9044h.html Kardeşlereli'nde “İslami Kimliğin Vahdet Algısı” Konuşuldu

Edremit'te faliyet gösteren Kardeşlereli Derneği'nin düzenli olarak yapmakta olduğu aylık seminerlerin Mart ayı konuğu İktibas Dergisi yazarlarından sayın Hüseyin Bülbül idi. Sayın Hüseyin Bülbül'ün sunumuyla V
ozgun-der-bu-hafta-celalettin-vatandasi-konuk-edecek-9039h.html Özgün-Der bu hafta Celalettin Vatandaş'ı konuk edecek

İzmir'de faaliyet gösteren Özgün-Der'in haftalık Cumartesi seminerlerinin bu haftaki konuğu Prof.Dr.Sayın Celalettin Vatandaş olacak.
eynesilden-suriye-intifadasina-bin-selam-9031h.html Eynesil’den Suriye İntifadasına Bin Selam

Özgür-Der Eynesil Temsilciliği ve Eynesil Furkan-Der 5. Yılına giren Suriye İntifadası nedeniyle Eynesil Meydanında basın açıklaması yaptı.
cagin-cahiliyyesi-modernizm-8996h.html Çağın cahiliyyesi "Modernizm"

Edremit'te faaliyet gösteren Kardeşlereli Derneği'nde, "Modernizmin İslami Kimliğe Etkileri" konuşuldu.
sosyal-medya-kullanma-fikhimiz-8950h.html Sosyal Medya Kullanma Fıkhımız

Özgür-Der Gaziosmanpaşa aylık müzakereli seminerlerinde Zuhal Özyurt tarafından "Teknoloji ve Sosyal Medya Kullanma Fıkhımız Nasıl Olmalı?" konusu işlendi.
islam-dini-icin-kiyama-kalkanseyh-said-8949h.html İslam Dini İçin Kıyama Kalkan:Şeyh Said

72 İslami kuruluşun Diyarbakır'da Şeyh Said ile ilgili düzenlediği yürüyüş ve basın açıklamasında, Şeyh Said'in büyük namus olan İslam Dini için yani Namusu Ekber için kıyam ettiği belirtildi.
gazze-yardim-bekliyor-8947h.html Gazze yardım bekliyor

İHH İnsani Yardım Vakfı, abluka ve saldırılar nedeniyle hayatın adeta durma noktasına geldiği Gazze için yeni bir insani yardım kampanyası başlattı.
kardeslereli-derneginde-kapitalizm-konusuldu-8827h.html Kardeşlereli Derneği'nde Kapitalizm konuşuldu

Balıkesir Edremit'te faaliyet gösteren Kaardeşlereli Derneği'nin Ocak ayı konuğu yazar Hüseyin Alan idi.
diyarbakirdan-charlie-hebdoya-tepki-8822h.html Diyarbakır'dan Charlie Hebdo'ya tepki

Fransa’da Charlie Hedbo'nun ve Türkiye’den de yıllarca Kemalist dayatmanın sesi olan Cumhuriyet Gazetesi’nin Hz. Peygamber (s.a.v)e yönelik çirkin hakaretleri Diyarbakır’da lanetlendi.
eynesil-furkan-derde-davet-sorumlulugumuz-konusuldu-8734h.html Eynesil Furkan-Der'de "Davet Sorumluluğumuz" konuşuldu

Giresun Eynesil'de faaliyet gösteren Furkan-Der'in her ay düzenli olarak yaptığı aylık seminerleri bu ayki konuğu,"Örnek Bir Nesil İçin Davet Sorumluluğumuz" konusu ile Yakup Döğer idi.
islami-kimligin-insaasinda-ailenin-onemi-8691h.html İslami Kimliğin İnşaasında Ailenin Önemi

Kardeşlereli Derneği’nin her ay düzenli olarak yaptığı alternatif eğitim seminerlerinin Aralık ayı konuğu, sayın Sevgi BEKKİ idi.
akmerin-panelinde-ummetin-cikis-yolu-konusuldu-8672h.html AKMER'in panelinde "Ümmetin Çıkış Yolu" konuşuldu

Aksa İlim ve Davet Merkezi (AKMER) tarafından düzenlenen "Ümmetin Çıkış Yolu" konulu panel, İstanbul'da Kağıthane Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.
ummetin-cikis-yolu-konusulacak-8648h.html "Ümmetin Çıkış Yolu" konuşulacak

Aksa İlim ve Davet Merkezi AKMER, "Ümmetin Çıkış Yolu" konulu bir Panel düzenliyor. Panelin konuşmacıları Yeni Akit yazarı Ahmet Varol ile Milat gazetesi yazarı Hamza Er olacak...
islam-toplumu-ahlak-toplumudur-8647h.html “İslam toplumu, Ahlâk toplumudur”

Eynesil Furkan-Der'in 2014-2015 sezonu eğitim seminerleri "Aile Bilinci" üst başlığıyla başladı. Derneğin ilk misafiri yazar Hamza Er'di. Hamza Er, "Fertlerin Tevhidi bilinçlenme süreciyle ahlâki
izmirde-islami-hareket-ve-sahsiyet-insasi-semineri-8645h.html İzmir'de "İslami Hareket ve Şahsiyet İnşası" Semineri

2014-2015 Özgün-Der ‘Cumartesi Seminerleri’nin yedincisi; İslami Hareket ve Şahsiyet İnşası başlığıyla, Diyarbakır Özgür-Der’den Abdülhakim Beyazyüz’ün sunumuyla gerçekleşti.
dunya-insani-yardim-zirvesi-istisare-toplantisi-yapildi-8641h.html Dünya İnsani Yardım Zirvesi istişare toplantısı yapıldı

Dünyada ilk defa 2016'da Türkiye'de yapılacak Dünya İnsani Yardım Zirvesi (WHS) istişare toplantılarının 4’üncüsü, İHH İnsani Yardım Vakfı ve Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı’nın (TGTV) ev sahipliğinde gerçekl
kardeslerelinde-islami-kimligin-insaasinda-ferdin-onemi-konusuldu-8580h.html Kardeşlerelinde, "İslami Kimliğin İnşaasında Ferdin Önemi" konuşuldu

Edremit’te Kardeşlereli Derneği tarafından 15.11.2014 cumartesi günü düzenlenen seminere, İktibas Dergisi Yayın Kurulu Üyesi ve yazarı Abdullah PAMUK davetliydi.
suriyeli-muhacir-cocuklar-ac-ve-hasta-8564h.html Suriyeli muhacir çocuklar aç ve hasta

Gaziantep ve Kilis'te Suriyeli muhacirler zor koşullarda hayatta kalma mücadelesi veriyor
genclerimize-davet-8562h.html Gençlerimize Davet

Gençliğin geleceğin garantisi olduğu bilincinde olan Zamanın Zeynebi Derneği,her ay Sabiha Ateş Alpat'ın konuşmacı olarak katıldığı " Gençlik psikolojisi Semineri" düzenlemektedir.
ozgun-derde-ihtlaf-ahlaki-konusuldu-8554h.html Özgün-Der'de İhtlaf Ahlakı konuşuldu

Özgün-Der'in cumartesi seminerlerinde bu hafta Kemal Songür'ün sunumuyla "İhtilaf Ahlakı" masaya yatırıldı.
islamciligin-siyaset-ve-mucadele-anlayisi-degisti-mi-8548h.html İslamcılığın siyaset ve mücadele anlayışı değişti mi?

Özgür-Der tarafından, "Değişim, Tekâmül ve Kırılmalar Karşısında İslamcılık" üst başlıklı 2014-2015 dönemi aylık panellerinin ikincisi, "Siyaset ve Mücadele Anlayışı: Cemaatten STK'ya, Devrimden
donusumun-muslumancasi-islahtir-da-peki-muslihler-nerede-8537h.html "Dönüşümün Müslümancası ıslahtır da, peki muslihler nerede?"

Çorum Hitit Üniversitesi İlahiyat Öğrencilerinin kurduğu Suffa Kulübü ve Çorum Akıncılar Derneğinin birlikte organize ettikleri “Değişim Sürecine İslami Bakış” konulu konferans gerçekleşti.
akhisarda-mescidi-aksa-icin-eylem-8525h.html Akhisar’da Mescidi Aksa İçin Eylem

İsraiL'in Mescidi Aksa'ya yönelik tecavüzleri Manisa Akhisar'da da protesto edildi.
ozgun-derde-uc-tarzi-siyaset-konusuldu-8499h.html Özgün-Der'de "Üç Tarzı Siyaset" konuşuldu

Özgünder'de 1.Kasım Cumartesi günü Ars.Yaz. Kürşad ATALAR "Üç Tarz-ı Siyasetin Sonu mu?" konusu ile konuk oldu.
tek-mesru-kimlik-islami-kimliktir-8463h.html “Tek meşru kimlik, İslami Kimliktir”

Balıkesir Edremit’te faaliyet gösteren Kardeşlereli Derneğinin 2014-2015 dönemi seminer çalışmaları başladı. 2014-2015 Aylık Seminer Programlarını “İslami Kimliğin İnşası” üst başlığıyla ilan eden Kardeşlereli
zeynep-der-cocuk-kulubunde-yeni-egitim-yili-8457h.html Zeynep-Der Çocuk Kulübünde yeni eğitim yılı

Zamanın Zeynebi Derneği Çocuk Kulübümüz Yeni Yıl Eğitimine Başladı.
islami-hareket-ve-sorumluluk-bilinci-8449h.html “İslami Hareket ve Sorumluluk Bilinci”

İzmir Özgün-Der'de yeni dönemde seminer programlarına Hamza Akdeniz'in “İslami hareket ve Sorumluluk Bilinci” konusu ile başlandı.
«« « 5 6 7 8 9 10 11 » 

Ana Sayfa | Yazarlar | Güncel | Haberler | Dünya | Yorum Analiz | Röportaj | Medya | Etkinlikler | Kültür Sanat